شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 102842 | |

سرپرست معاونت فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران درباره زمان برگزاری اختتامیه رویداد «بهارستان» و اعلام فراخوان دریافت طرح آثار حجمی و مجسمه صحبت کرد.

سرپرست معاونت فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران درباره زمان برگزاری اختتامیه رویداد «بهارستان» و اعلام فراخوان دریافت طرح آثار حجمی و مجسمه صحبت کرد.

به گزارش مهر، سیدمجتبی موسوی سرپرست معاونت فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران درباره زمان برگزاری اختتامیه رویداد «بهارستان» که تا پایان فروردین در سطح شهر برگزار شد، گفت: قرار بود بعد از ماه مبارک رمضان اختتامیه رویداد «بهارستان» را برگزار کنیم اما در ابتدای سال ۹۶ برنامه‌های متعددی داشتیم که یکی از آنها سمپوزیوم مجسمه‌سازی بود، ضمن اینکه در این مدت در تلاش بودیم مبلغ قراردادهای هنرمندان شرکت‌کننده در این رویداد پرداخت شود.

به گفته وی، طبق برنامه‌ریزی‌ها اواسط مرداد اختتامیه رویداد «بهارستان» برگزار می‌شود.

این مجسمه‌ساز همچنین درباره منتخبان رویداد «بهارستان» بیان کرد: امسال شورای سیاست‌گذاری این رویداد تصمیم گرفت بخش برگزیدگان را به صورت یکپارچه ببیند، به این معنا که قرار نیست در بخش‌های مختلف این رویداد برگزیدگان اول تا سوم اعلام شود بلکه قرار است در مجموع ۱۰ برگزیده داشته باشیم که این برگزیدگان مشخص شده‌اند.

موسوی درباره جدیدترین فراخوان سازمان زیباسازی درباره دریافت طرح‌های مجسمه و آثار حجمی اظهار کرد: در سازمان زیباسازی برای تامین نیازهای شهر و اینکه هنرمندان همواره فرصت ایده‌پردازی داشته باشند، جز برگزاری دوسالانه‌ها و سمپوزیوم‌ها، فراخوان‌هایی را در طول سال اعلام می‌کنیم. برای اینکه در سال ۹۶ هم ایده هنرمندان مجسمه‌ساز را در اختیار داشته باشیم یک فراخوان با فرصت ۵ماهه برای ارائه طرح از سوی هنرمندان اعلام کردیم و هنرمندان تا آبان فرصت دارند ایده‌های خود را در حوزه مجسمه و آثار حجمی ارائه کنند. مکان‌یابی و موضوع را هم به اختیار خود هنرمندان گذاشتیم.

وی اضافه کرد: دوسالانه مجسمه‌های شهری سال گذشته برگزار شد که بخشی از طرح‌های منتخب در این دوسالانه مورد بهره‌برداری قرار گرفته و به فضای شهری ملحق شده‌اند و برخی آثار منتخب در حال سپری کردن مراحل ساخت هستند. سرپرست معاونت فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، در پاسخ به اینکه آیا سازمان زیباسازی تاکید بر طراحی اثر برای مکان‌هایی خاص در این فراخوان را دارد یا خیر؟ نیز بیان کرد: برخی گرایش‌ها و گونه‌های مجسمه‌های شهری را در سطح شهر کم داریم که درباره این کمبودها به‌‌طور خاص فراخوان اعلام می‌کنیم. در این فراخوان هم بر جانمایی آثار هنرمندان در مکان‌های پیاده‌راه تاکید کرده‌ایم. پیاده‌راه‌ها مکان‌های مناسبی برای نصب مجسمه‌هایی در ابعاد انسانی است و می‌تواند فضای تعاملی جدی‌تری را میان شهروند و اثر هنری ایجاد کند، چون بیشتر مجسمه‌های شهری ما در داخل پارک‌ها یا در فضاهایی که ماشین رو هستند، نصب شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران