شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 102288 | |

فصل اکران بهاری سینماهای کشور در حالی به پایان رسید که در 3 ماه ابتدایی امسال، فروش فیلم‌ها به رقم بیش از ۶۱ میلیارد تومان رسید. به گزارش ایسنا از بین فیلم‌های روی پرده فصل بهار، ۶ فیلم از زمستان سال قبل نمایش خود را آغاز کرده بودند و اکران ۱۴ فیلم در تابستان هم ادامه خواهد داشت. 3 فیلم «گشت ۲»، «خوب، بد، جلف» و «نهنگ عنبر؛ سلکشن رویا» از پرفروش‌ترین فیلم‌های سه ماه اول سال ۹۶ بودند.

فصل اکران بهاری سینماهای کشور در حالی به پایان رسید که در 3 ماه ابتدایی امسال، فروش فیلم‌ها به رقم بیش از ۶۱ میلیارد تومان رسید.

به گزارش ایسنا از بین فیلم‌های روی پرده فصل بهار، ۶ فیلم از زمستان سال قبل نمایش خود را آغاز کرده بودند و اکران ۱۴ فیلم در تابستان هم ادامه خواهد داشت. 3 فیلم «گشت ۲»، «خوب، بد، جلف» و «نهنگ عنبر؛ سلکشن رویا» از پرفروش‌ترین فیلم‌های سه ماه اول سال ۹۶ بودند.

مدیرعامل موسسه پخش «فیلمیران» درباره میزان فروش بهاری سینماها گفت: مجموعا به لحاظ فروش تفاوتی با سال گذشته نداشتیم، اما به لحاظ تعداد تماشاگر با کاهش مخاطب روبه‌رو شدیم.

«علی سرتیپی» درباره علت‌های کاهش فروش سینماها بیان کرد: از دلایل آن به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، نوع و میزان تبلیغات و سبک و محتوای فیلم‌ها می‌توان اشاره کرد که همه دست به دست هم دادند تا به لحاظ حضور تماشاگر و میزان فروش اتفاقات سال گذشته تکرار نشود.

به این ترتیب براساس آمار فروشی که در سایت «سینماتیکت» اعلام شده است، اکران فیلم «گشت ۲» با تهیه‌کنندگی و کارگردانی سعید سهیلی و حمید فرخ‌نژاد در ژانر کمدی - اجتماعی از تاریخ 25/۱۲/۹۵ آغاز شده است که تاکنون با فروش ۱۹ میلیاردی، بالاترین میزان فروش را در فیلم‌های سینمایی به خود اختصاص داده است. فیلم «خوب، بد، جلف» با نویسندگی و کارگردانی پیمان قاسم‌خانی و تهیه‌کنندگی محسن چگینی و عبدالله اسکندری هم از اواخر بهمن‌ماه سال قبل به سینماها آمد که این فیلم کمدی هم با حدود

۱۶ میلیارد تومان فروش جزو پرفروش‌ترین‌های امسال سینماست.

فیلم «نهنگ عنبر؛ سلکشن رویا ۲» سامان مقدم هم که اکرانش همچنان ادامه دارد، با فروش بیش از ۱۳ میلیارد تومان تا اواخر بهار یکی دیگر از فیلم‌های پروفروش این روزهاست که البته جدیدترین رقم فروش آن به حدود ۱۶ میلیارد تومان رسیده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران