شماره امروز: ۵۴۷

علی باقری، معاون وزیر خارجه اعلام کرد

| | |

معاون سیاسی وزیر امور خارجه اعلام کرد که مذاکرات با هدف لغو تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی هشتم آذر ماه (۲۹ نوامبر) در وین برگزار می‌شود.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه اعلام کرد که مذاکرات با هدف لغو تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی هشتم آذر ماه (۲۹ نوامبر) در وین برگزار می‌شود. به گزارش فارس، «علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شب گذشته در توییتی اعلام کرد که مذاکرات با هدف لغو تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی هشتم آذر ماه (۲۹ نوامبر) در وین برگزار می‌شود. وی نوشت: در تماس تلفنی با آقای انریکه مورا آغاز مذاکرات با هدف لغو تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی در روز هشتم آذر ماه در وین مورد موافقت قرار گرفت.

به گزارش فارس، در پی رایزنی‌ اخیر علی باقری معاون وزیر امور خارجه با «انریکه مورا» معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام در بروکسل توافق شد که مذاکرات ایران و گروه 1+4  پیش از پایان ماه نوامبر از سر گرفته شود. باقری بعد از این مذاکرات در توییتی اعلام کرد که در هفته جاری تاریخ دقیق مذاکرات اعلام خواهد شد. باقری پس از بروکسل به مسکو سفر و با سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد. معاون وزیر خارجه روز دوشنبه دهم آبان ماه نیز با «ما ژائو» همتای چینی تلفنی گفت‌وگو کرد. سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه دهم آبان ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران اعلام کرده بود: گفت‌وگوهای ما در وین قبل از نوامبر نهایی می‌شود و اینکه در بروکسل تاریخ قطعی و نهایی نشد، چون ایران می‌خواست با همه طرف‌ها رایزنی کند و تاریخ ان‌شاءالله در این هفته نهایی می‌شود. اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای در خصوص ازسرگیری مذاکرات در وین استقبال کرده و اعلام کرد ‌ کمیسیون مشترک برجام روز ۲۹ نوامبر در وین دیدار خواهد داشت. ‌ انریکه مورا، هماهنگ کننده اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته‌ای ریاست نشست کمیسیون را بر عهده خواهد داشت و نمایندگانی از چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس و ایران نیز در آن حاضر خواهند شد. روسیه هم از برگزاری دور جدید مذاکرات وین استقبال  وابراز خشنودی کرد، اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین که ریاست هیات روسی در مذاکرات برجامی را بر عهده دارد چهارشنبه شب در توییتی نوشت: مذاکرات وین درباره از سرگیری اجرای برجام ۲۹ نوامبر برگزار می‌شود. این تصمیم جمعی که از مدت‌ها پیش مورد انتظار بود راه را برای رفع تحریم‌های آمریکا باز می‌کند

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران