شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس مجلس شورای اسلامی از قطعی مکرر و بی‌برنامه برق انتقاد کرد. محمدباقر قالیباف در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:

    واکنش قالیباف به قطعی مکرر برق: مردم از بی‌برنامگی کلافه شده‌اند

رییس مجلس شورای اسلامی از قطعی مکرر و بی‌برنامه برق انتقاد کرد. محمدباقر قالیباف در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «قطعی مکرر برق در سراسر کشور و مختل شدن زندگی و کسب‌وکار مردم، نیازمند تدبیر و مدیریت است؛ اگر افزایش مصرف و مازاد تقاضا به هر دلیلی در کوتاه‌مدت جبران نمی‌شود، لااقل به برنامه اعلام‌شده خاموشی‌ها پایبند باشید تا مردم بتوانند مشکلات را تدبیر کنند. ‌مردم از این همه بی‌برنامگی کلافه شده‌اند.»

    عذرخواهی و توضیح وزیر درباره قطع اینترنت همزمان با قطع شدن برق

جواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتی نوشت: باتری دکل‌های تلفن همراه، برای ۲ساعت پاسخگوی قطع برقند؛ پس از دشارژ کامل، نیازمند ۸ساعت اتصال به شارژرند تا به‌طور کامل شارژ شوند. وزیر ارتباطات در صفحه توییتر خود نوشت: ‌«همه باید پاسخگو باشند. باتری دکل‌های تلفن همراه، برای ۲ساعت پاسخگوی قطع برقند؛ پس از دشارژ کامل، نیازمند ۸ساعت اتصال به شارژرند تا به‌طور کامل شارژ شوند. متاسفانه در برخی نواحی، هشت ساعت برق مستمر شهری در دسترس نیست. در تلاش برای بهبودیم و از مشکل به وجود آمده پوزش می‌طلبیم‌.»

    وزیر کشور: خاموشی‌ها با آگاهی قبلی مردم باشد

وزیر کشور گفت: اگر قرار است خاموشی داشته باشیم، بهتر است برنامه‌ریزی شده، توزیع شده و با آگاهی قبلی مردم باشد. به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی دیروز در حاشیه جلسه ستاد اطلاع‌رسانی اقتصادی در جمع خبرنگاران در رابطه با جزییات این جلسه، اظهار داشت: وظیفه ما این است که حلقه وصل و رابط میان حوزه‌های اقتصادی، افکار عمومی و مردم و همچنین فعالین عرصه اقتصادی از نظر رسانه‌ای باشیم. تاکنون هم جلسات خوبی برگزار و تلاش کردیم با ترکیبی که در جلسه هست اعم از بخش خصوصی، تعاونی و اکثریت نمایندگان رسانه‌های مهم و موثر و هم دستگاه‌های اجرایی که در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصادی هستند، همه حرف‌ها گفته و شنیده شود. 

وزیر کشور با بیان اینکه آنچه در افکار عمومی به عنوان موضوع و مساله و برخی هم به عنوان نارضایتی بود امروز در این جلسه مطرح شد، بیان کرد: دستگاه‌ها توضیحات مختلفی در این زمینه دادند. دستگاه‌ها در رابطه با روند افزایش قیمت‌ها گزارشی ارایه دادند و تمهیدات و اقداماتی که مقرر است تا انجام شود نیز مطرح شد تا بتوانیم با اجرای تمهیداتی نسبت به مدیریت قیمت‌ها برنامه‌ریزی مطلوب و مناسب داشته باشیم. 

رحمانی‌فضلی در رابطه با ترخیص کالاها در بنادر، افزود: بانک مرکزی توضیحاتی در خصوص تامین ارز دادند و با تاییدی که از طریق وزارت صنعت نسبت به این موضوع وجود داشت، مقرر شد برای آزادسازی و ترخیص کالاهایی که حتما در بازار موثر خواهد بود تسریع صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه برق و خاموشی‌ها به عنوان مساله‌ای که افکار عمومی سخت درگیر آن هستند، توضیحات در جلسه داده شد و عواملی از جمله خشکسالی، خارج شدن نیروگاه‌های برق‌آبی و برخی از نیروگاه‌هایی که در شرایط کنونی به اورهال نیاز داشتند، به عنوان عوامل قطعی مطرح شد اما بحث شد اگر قرار است خاموشی هم داشته باشیم بهتر است خاموشی، برنامه‌ریزی شده و توزیع شده همراه با آگاهی قبلی مردم باشد. همچنین اهمیت تامین برق در مناطق جنوبی که بالاترین حد گرما را دارند به عنوان اولویت مطرح شد.

وزیر کشور در رابطه با تامین کالاهای اساسی گفت: در مرحله گذر از یک دولت به دولت دیگر بوده و باید نسبت به تامین کالاهای اساسی اطمینان داشته باشیم و حتما باید اطمینان داشته باشیم که دولت بعدی در بستر و شرایط مناسب تامین کالاها باشد. با توجه به گزارشی که دوستان ما در بخش‌های مختلف دادند ما هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی نداریم و بانک مرکزی هم در اینجا برنامه‌های تامین منابع خود را مطرح کرد و تایید شد با این روند که پیش رود ما نسبت به تامین کالا هیچ مشکلی نخواهیم داشت و ان‌شاءالله دولت بعدی هم که مستقر شد ادامه کار را خواهند داشت.

رحمانی‌فضلی در پایان تصریح کرد: تقاضا و توقع ما از مردم و به ویژه رسانه‌های محترم این است که فضای کنونی جامعه را در آرامش نسبی قرار دهیم البته این به معنای ندیدن و نگفتن نیست بلکه هم باید ببینیم هم بگوییم و هم منتقل کنیم و هم باید در آرامش جامعه بکوشیم. همه اینها را با هم داشتن هنر کار رسانه‌ای است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران