شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مردم عزیز کشور در انتظار تحولات اساسی در معیشت اقتصادی خود هستند، تجربه ادوار مختلف متصدیان منصب ریاست‌جمهوری حاکی از آن است

معین شرقی

مردم عزیز کشور در انتظار تحولات اساسی در معیشت اقتصادی خود هستند، تجربه ادوار مختلف متصدیان منصب ریاست‌جمهوری حاکی از آن است که برخورد قاطع و شدید با فساد در بدنه دستگاه اجرایی کشور و پایبندی به قوانین و مقررات تا حد بسیار زیادی می‌تواند وضعیت اقتصادی حاضر را اصلاح کند. در سال‌های پس از انقلاب شکوهمند اسلامی همواره کشور عزیزمان تحت تاثیر اقدامات خصمانه استکبار جهانی و دشمنان قسم‌خورده این مرز و بوم قرار داشته است. مردم کشور عزیزمان همواره تحت تاثیر تحریم‌های ظالمانه بوده‌اند، متاسفانه برخی از سوءاستفاده‌گران داخلی نیز فرصت را مغتنم شمرده و به اصطلاح شرایط تحریم را دستاویز کسب و کار مفسدانه خود نموده‌اند.  نظر به اینکه در تاریخ حکومت جمهوری اسلامی برای اولین‌بار فردی از دستگاه قضایی به منصب ریاست‌جمهوری نائل گشته است، باید از این امر استقبال نماییم و میدان را در اختیار مدیر کارآمد و با تجربه مبارزه‌گر با فساد قرار داد. آیت‌الله رییسی در منصب ریاست دستگاه قضایی کشور کارنامه‌ای درخشان از خود به جای گذاشته‌اند. در دوره ایشان دستگاه قضایی با مفسدین اقتصادی به جد برخورد کرد و حالا جای برخورد با مفاسد در دولت است. رییس‌جمهور منتخب می‌تواند با احترام به خواسته‌های مشروع و بحق عمومی شرایط رفاه اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را متحول کند. ابلاغ سند تحول قضایی که از سوی آیت‌الله رییسی در قوه قضاییه صورت گرفت حاکی از مدیریت حرفه‌  و سطح بالای دانش حوزوی و آکادمیک ایشان در اصلاح سیستم کهنه قوه قضاییه در راستای مدیریت کلان مبارزه با فساد بود که ایشان می‌توانند با رویه مشابه در دستگاه اجرایی کشور ساختارهای دستی را اصلاح و کشور را به تعالی برسانند. از برکات حضور آیت‌الله رییسی در مسند ریاست‌جمهوری می‌توان تعامل و هماهنگی هرچه بیشتر بین قوه مجریه و قوه قضاییه را عنوان کرد. با توجه به اشراف ایشان به دستگاه قضا و مطابق قانون اساسی می‌توانند با تنظیم لوایح پیشرو و پیشنهاد و ارسال آن به قوه مقننه خلأ قانونی احتمالی در مبارزه با فساد را جبران کرده و چراغ راه دستگاه قضا برای مبارزه با مفاسد اقتصادی باشند. حال وقت پایان دادن به مناقشات انتخاباتی است. عملکرد پیش‌روی آیت‌الله رییسی می‌تواند نامش را جاودان کند. در برهه حساس حاضر که بحث‌های مختلف در خصوص میزان مشارکت و افزایش تعداد آرای باطله مطرح می‌گردد، عینیت بخشیدن به برنامه‌های مطرح شده توسط ایشان و احترام به درخواست‌های عمومی حائز اهمیت است. 

رییسی با همراهی تمام جریانات، می‌بایست برنامه‌ریزی خود را برای اجرای وعده‌هایی که در جریان تبلیغات انتخاباتی خود مطرح کرده، آغاز کند. تعامل با جریانات سیاسی مختلف و حاکم در کشور در راستای تحقق وعده‌های اقتصادی و آزاد‌سازی بستر تکنولوژی و فضای مجازی و احترام به حقوق اقشار خاص جامعه همچون بانوان از جمله موارد انتظارات مردمی و عمومی از رییس‌جمهور منتخب است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران