شماره امروز: ۵۴۷

فرزانه فصیحی و ثریا آقایی مجوز حضور در بازی‌های المپیک توکیو را به دست آوردند

| | |

فرزانه فصیحی، دونده ماده ۱۰۰ متر ایران با استفاده از بند یونیورسالیتی، به سهمیه حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو دست یافت.

فرزانه فصیحی، دونده ماده ۱۰۰ متر ایران با استفاده از بند یونیورسالیتی، به سهمیه حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو دست یافت. فرزانه فصیحی نهمین ورزشکار زن ایرانی در کاروان ورزشی ایران در مسابقات المپیک  توکیو محسوب می‌شود.

سیمین صفامهر به عنوان نخستین دونده ۱۰۰ متر در تاریخ ورزش زنان ایران، در المپیک ۱۹۶۴ توکیو به میدان رفت. حال پس از گذشت ۵۷ سال، دوومیدانی زنان ایران در ماده دو ۱۰۰ متر با فرزانه فصیحی، دوباره نماینده‌ای در بازی‌های المپیک خواهد داشت. 

فرزانه فصیحی با ۲۸ سال سن، چهره‌ای آشنا در صحنه ورزش دوومیدانی ایران به شمار می‌رود. این ورزشکار، برنده مدال نقره در بخش تیمی رشته دو ۴ در ۴۰۰ متر امدادی داخل سالن آسیا در سال  ۲۰۱۶ و همچنین برنده مدال برنز رشته دو ۶۰ متر مسابقات قهرمانی دو و میدانی داخل سالن آسیا در سال ۲۰۱۸ است.

ثریا آقایی نیز المپیکی شد

به گزارش  ایسنا و به نقل از  فدراسیون بدمینتون،  ثریا آقایی  بازیکن ملی پوش ایران توانست جواز حضور در المپیک را کسب کند تا پس از ۱۳ سال طلسم عدم حضور بدمینتون ایران در المپیک توسط یک بانوی ایرانی شکسته شود. این در حالی است که حضور یک بانوی بدمینتون باز از ایران در المپیک فقط یک رویا به نظر می آمد. حضور این بازیکن محجبه از ایران اتفاقی بی سابقه است که این افتخار با تلاش و برنامه ریزی فدراسیون بدمینتون برای ایران اسلامی بدست آمده است. این سهمیه شصت و ششم و سهمیه دهم  زنان ایران در المپیک توکیو است. آرمینا صادقیان، فاطمه کرم‌زاده، هانیه رستمیان و نجمه خدمتی در رشته تیراندازی، ناهید کیانی در تکواندو، نازنین ملایی در قایقرانی، سارا بهمنیار و حمیده عباسعلی در کاراته، دیگر ورزشکاران زن در سایر تیم‌های ملی ایران در المپیک ۲۰۲۱ توکیو هستند.  تعداد سهمیه‌های کاروان ورزشی ایران در المپیک ۲۰۲۱ توکیو در حال حاضر به ۶۵ نفر رسیده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران