شماره امروز: ۵۴۷

براساس تازه‌ترین گزارش اوپک

| | |

تولید نفت خام ایران بر اساس تازه‌ترین گزارش اوپک در ماه آوریل (اسفندماه - فروردین‌ماه) برای سومین ماه پیاپی افزایش یافت و از رقم ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه گذشت.

تولید نفت خام ایران بر اساس تازه‌ترین گزارش اوپک در ماه آوریل (اسفندماه - فروردین‌ماه) برای سومین ماه پیاپی افزایش یافت و از رقم ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه گذشت. به گزارش شانا به نقل از دبیرخانه (اوپک)، گزارش ماه آوریل اوپک نشان می‌دهد تولید نفت خام ایران براساس گزارش منابع ثانویه در ماه مارس نسبت به ماه ژانویه (بهمن‌ماه - اسفندماه) با افزایش ۱۳۷ هزار بشکه‌ای به ۲ میلیون و ۳۰۴ هزار بشکه در روز رسیده است. تازه‌ترین گزارش اوپک همچنین نشان می‌دهد ۱۳ عضو اوپک براساس گزارش منابع ثانویه در ماه مارس ۲۵ میلیون و ۴۲ هزار بشکه نفت خام تولید کردند که ۲۰۱ هزار بشکه بیشتر از ۲۴ میلیون و ۸۴۲هزار بشکه ماه فوریه است. آنگولا، لیبی و عراق با افزایش روزانه ۴۰ هزار بشکه، ۲۶ هزار بشکه و ۲۳ هزار بشکه پس از ایران بیشترین افزایش تولید در ماه مارس را به خود اختصاص دادند. تولید نفت خام عربستان به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت اوپک در ماه مارس ۳۳ هزار بشکه کاهش یافت، منابع ثانویه مقدار تولید عربستان در این ماه را ۸ میلیون و ۹۰ هزار بشکه در روز عنوان کردند.

افزایش بیش از ۳ دلاری نفت خام سنگین ایران

قیمت نفت خام سنگین ایران براساس تازه‌ترین گزارش اوپک در ماه مارس نسبت به ماه فوریه ۳ دلار و ۶۴ سنت برابر با ۶ درصد افزایش یافت. قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه مارس ۶۴ دلار و ۳۰ سنت ثبت شد، در حالی که در ماه فوریه هر بشکه ۶۰ دلار و ۶۶ سنت بود. قیمت سبد نفتی اوپک هم در ماه فوریه با افزایش ۵.۷ درصدی به ۶۴ دلار و ۵۶ سنت برای هر بشکه رسید که ۳ دلار و ۵۱ سنت بیشتر از ماه فوریه است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران