شماره امروز: ۵۴۷

شب گذشته و در پایان ماراتن 6 ساعته نشست دستمزد شورای عالی کار تصویب شد

| | |

شورای عالی کار درپایان شب گذشته با افزایش ۳۹ درصدی حداقل دستمزد سال ۱۴۰۰ کارگران موافقت کرد. جلسه تعیین دستمزد کارگران پس از حدود ۶ ساعت مذاکره فشرده با تصویب افزایش ۳۹ درصدی حداقل دستمزد سال ۱۴۰۰ به پایان رسید.

شورای عالی کار درپایان شب گذشته با افزایش ۳۹ درصدی حداقل دستمزد سال ۱۴۰۰ کارگران موافقت کرد. جلسه تعیین دستمزد کارگران پس از حدود ۶ ساعت مذاکره فشرده با تصویب افزایش ۳۹ درصدی حداقل دستمزد سال ۱۴۰۰ به پایان رسید.  اعضای شورای عالی کار همچنین با افزایش مبلغ کمک هزینه مسکن و بن خواربار موافقت کردند و بر این اساس بن خواربار کارگران را ۴۵۰ هزار تومان و حق مسکن کارگران را ۶۰۰ هزار تومان به تصویب رساندند.دویست و نود و هفتمین نشست شورای عالی کار از ساعت ۱۷ روز گذشته با حضور وزیر کار و نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی به منظور تعیین حداقل دستمزد ۱۴۰۰ برگزار شد؛ وزیر کار به عنوان رییس شورای عالی کار از همان دقایق اولیه در جلسه حضور یافت. پیش از این و با توجه به سیگنال‌های مثبت دومین نشست دستمزد شورای عالی کار اعلام شده بود که در صورت نزدیکتر شدن دیدگاه‌ها و تحقق خواسته نمایندگان کارگری امشب رقم دستمزد کارگران مشخص خواهد شد. بر اساس آخرین اخبار نمایندگان کارفرمایی از درصد پیشنهادی قبلی خود که ۳۴.۲ درصد بود کمی بالاتر رفته و پیشنهاد افزایش ۳۷ درصدی سرجمع دریافتی کارگران شامل افزایش ۲۵ درصدی حداقل مزد به علاوه افزایش سایر سطوح مزدی و مزایا را مطرح کرده‌اند. شورای عالی کار خرداد امسال، با تصویب افزایش ۲۶ درصدی حداقل دستمزد، پایه حقوق کارگران را به یک میلیون و ۹۱۲ هزار تومان افزایش داد...

 همچنین کمک هزینه مسکن که پیش از این مبلغ ۱۰۰ هزار تومان بود با تصویب اعضای شورای عالی کار ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافت و به ۳۰۰ هزار تومان رسید. نمایندگان کارگری امیدوارند در این جلسه اختلاف دو میلیون تومانی هزینه امسال سبد معیشت کارگران و سال گذشته جبران شود. این درحالی است که ایسنا گزارش داده سومین نشست تعیین دستمزد شورای عالی کار در حالی با حضور وزیر کار و نمایندگان کارفرمایی و کارگری برگزارشد که وزرای اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت به جلسه نیامده‌اند و نشست با حضور معاونین آنها دنبال شد. باید دید در پایان این ماراتن کارگران و نمایندگان آنها چقدر از این افزایش راضی باشند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران