شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مراجع و مسوولان باید رسیدگی لازم را درخصوص تمامی موارد در حوزه اقتصاد و بورس را داشته باشند اما نکته مهم‌تر این است که بازار سهام به مدار تعادلی خود بیش از گذشته نزدیک شده است

فردین آقابزرگی

مراجع و مسوولان باید رسیدگی لازم را درخصوص تمامی موارد در حوزه اقتصاد و بورس را داشته باشند اما نکته مهم‌تر این است که بازار سهام به مدار تعادلی خود بیش از گذشته نزدیک شده است و با این فضای کاری آنچه را که الان در بازار سرمایه انجام می‌گیرد مربوط به اصلاحات گذشته است، بنابراین در حال حاضر آنچنان التهاب منفی در بازار سهام مشاهده نمی‌شود و چه بسا خریدارانی هم در بازار وجود دارد که صرفا به علت جذابیت قیمت سهام وارد بازار شده‌اند. فضای بازار سهام به مدار تعادلی وارد می‌شود.  دلیل اصلی که تاثیر خاصی از نرخ دلار در بازار سهام مشاهد نمی‌شود پیش‌بینی نوسات ارز در گذشته است یعنی در گذشته تمامی این احوالات دیده شده بود و ضمن اینکه که ما در حال حاضر قسمت اعظم صنایع و شرکت‌های بورسی تماما با یک نرخ ارزی پایین‌تر از نرخ ارز آزاد در بورس معامله می‌شوند اما پیش بینی و چشم‌اندازی که باعث می‌شود که ما انتظارات تورمی در بازار سرمایه مشاهده کنیم مانند، بورس استانبول و امثال این موارد. یکی از شرایطی بورس باعث می‌شود.

 بازار سهام خارج از مولفه‌های اقتصادی حرکت کند احتمالا پیش‌بینی شده برای کاهش ارزش پول ملی است و این نوسانات و این پیش‌بینی‌ها در گذشته نیز دیده شده بود و اثرات کمتری در این مورد دیده می‌شود و چشم‌انداز آینده هر چند با پیش‌بینی نرخ دلار می‌تواند کمی صعودی باشد. یک بازار با ثابت شدن شرایط حال حاضر به خصوص با پر رنگ شدن پیش‌‌بینی‌ها درخصوص افزایش نرخ ارز در بازار، ثبات نسبی پس از گذر از این اصلاحات 40 درصدی قابل توجه بوده فکر می‌کنم روند بازار به این شکل ادامه دارد و این حدود 200 شرکتی که به هر شکل متوقف بودند این شرکت‌ها نیز اصلاحات خود را انجام بدهند بازار ثبات خاص خود را به دست می‌آورد و کمتر شاهد اصلاحات منفی دو الی سه ماه گذشته خواهیم بود. قطعا بازار طی هفته‌ها و روزهای آینده به مدار تعادلی خود باز می‌گردد و یک بخشی از این انتظارات و پیش بینی‌های ممکن را نا خواسته یا خودخواسته سهامداران بازار پیش آورده‌اند. در میان برخی پارامترهایی که می‌تواند کمترین تاثیر بر بازار سرمایه را داشته باشد. مرتبا برخی افراد مختلف به شاخص و وضعیت بازار گره می‌زنند و نقش مهم این پارامترها در بازار می‌گویند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران