شماره امروز: ۵۴۷

کارگروه حکمیت نمایندگان تشکل‌های صنفی مطبوعات و رسانه‌ها برای انتخاب نماینده مدیران مسوول در انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات بیانیه داد

| | |

با توجه به در اقلیت بودن نماینده مدیران مسوول در بین هفت عضو هیأت مذکور؛ لازمه تأثیرگذاری صنفی در این هیأت،

با توجه به در اقلیت بودن نماینده مدیران مسوول در بین هفت عضو هیأت مذکور؛ لازمه تأثیرگذاری صنفی در این هیأت، قدرت انتقال مطلب و همچنین توان دفاع از مدیران رسانه‌ها و اقناع مخاطب است که از وجوه تمایز نماینده منتخب خواهد بود. کارگروه حکمیت نمایندگان تشکل‌های صنفی مطبوعات و رسانه‌ها در بیانیه تاکید کرد: با توجه به در اقلیت بودن نماینده مدیران مسوول در بین هفت عضو هیأت مذکور؛ لازمه تأثیرگذاری صنفی در این هیأت، قدرت انتقال مطلب و همچنین توان دفاع از مدیران رسانه‌ها و اقناع مخاطب است که از وجوه تمایز نماینده منتخب خواهد بود.

بسمه تعالی

نشست کارگروه حکمیت نمایندگان تشکل‌های صنفی مطبوعات و رسانه‌ها برای انتخاب کاندیدای اصلح جهت نمایندگی مدیران مسوول در هیأت نظارت بر مطبوعات، در تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ برگزار و تصمیمات زیر اتخاذ شد:  توضیح اینکه با توجه به در اقلیت بودن نماینده مدیران مسوول در بین هفت عضو هیأت مذکور؛ لازمه تأثیرگذاری صنفی در این هیأت، قدرت انتقال مطلب و همچنین توان دفاع از مدیران رسانه‌ها و اقناع مخاطب است که از وجوه تمایز نماینده منتخب خواهد بود. 

لذا برای احراز این خصوصیات، با بررسی معیارهایی به شرح زیر که برای انتخاب کاندیدای اصلح توسط «کارگروه حکمیت» تعیین شده بود به اظهارنظر پرداخت؛ 

۱- داشتن تجربه مدیریت و اداره یک بنگاه رسانه‌ای خصوصی

۲- نداشتن مناصب دولتی و حاکمیتی در زمان کاندیداتوری

۳- داشتن حسن شهرت صنفی

۴- قدرت اقناع افراد حاضر در جلسه

۵- نداشتن منفعت مالی و اعتباری حضور در هیأت نظارت

۶- داشتن شخصیت کاریزما و رأی‌آور در صنف رسانه

۷- دارا بودن تخصص و ظرفیت برنامه‌ریزی و پیشبرد اهداف مورد نیاز جامعه رسانه‌ای کشور

۸- داشتن توان گزارش‌دهی از پیشبرد برنامه ها

۹- برخورداری از دانش رسانه

۱۰- توان مطالبه‌گری برای پیگیری حقوق مدیران مسوول

۱۱- در دسترس‌ بودن برای مدیران سایر رسانه‌ها در زمان‌های لازم

این کارگروه با توجه به اهمیت ویژگی‌های مذکور، با احترام به تمامی افراد حاضر در این رقابت صنفی و تاکید بر ظرفیت‌های علمی، اخلاقی و رسانه‌ای آنها و «صالح» دانستن آنان، مکلفاً جناب آقای «مهدی رحمانیان» مدیرمسوول روزنامه موفق و شناخته‌شده شرق را به عنوان کاندیدای «اصلح» تشکل‌های صنفی-مدیریتی ذیل معرفی می‌نماید.

لازم به ذکر است تعدادی از کاندیداهای محترم نیز که خود دارای شایستگی‌های لازم بودند با عنایت به شاخص‌های فوق، به نفع جناب آقای رحمانیان انصراف داده‌اند.

بدیهی است انتظار جامعه رسانه‌ای از متولیان امر، برگزاری یک انتخابات «پاک» و «به دور از هرگونه شائبه» و با «رعایت اصل بی‌طرفی» و «محافظت از محرمانگی آراء» می‌باشد.

  انجمن صنفی مدیران روزنامه‌های غیر دولتی

  انجمن صنفی مدیران نشریات ایران

  انجمن مدیران رسانه‌های تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی کشور

  تعاونی اصحاب رسانه

  کارگروه پیگیری مطالبات صنفی روزنامه‌های خصوصی

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران