شماره امروز: ۵۴۷

راه مقابله با استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمز ارز

| | |

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: به افرادی که استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمز ارز را معرفی کنند تا سقف ۱۰ میلیون تومان پاداش داده می‌شود.

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: به افرادی که استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمز ارز را معرفی کنند تا سقف ۱۰ میلیون تومان پاداش داده می‌شود. مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه بعد از مصوبه دولت فضا برای فعالیت رمزارزها باز شده است، اظهار کرد: در حال حاضر ۴۰۰ مگاوات میزان دیماند فروخته شده به متقاضیان مراکز رمزارز بوده که بخشی از آن در حال استفاده و بهره‌برداری است و اکنون نیز توصیه می‌کنیم که همه کسانی که متقاضی استخراج رمزارز هستند با مجوز از وزارت صمت به شرکت‌های توزیع نیروی برق و برق منطقه‌ای برای اخذ مجوز و خرید دیماند و انشعاب مراجعه کنند. وی افزود: برای آن دسته از افرادی که راهکار قانونی را انتخاب نمی‌کنند و روش‌های غیرقانونی و به اصطلاح برق دزدی را ترجیح می‌دهند یا با تعرفه دیگری مثلا با تعرفه کشاورزی که ارزان آن هم در شرایط پیک تابستان استفاده می‌کنند، جریمه‌هایی را در نظر گرفته‌ایم و لازم است که این افراد شناسایی شوند. 

سخنگوی صنعت برق کشور در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اقدامات صورت گرفته و راهکارهای موجود برای شناسایی این افراد، گفت: از طریق اندازه‌گیری و روش‌های فنی می‌توان این افراد را شناسایی کرد اما ممکن است برخی افراد از این طریق قابل شناسایی نباشند که برای حل این مساله نیز تا سقف ۱۰ میلیون تومان حق کشف جهت شناسایی و معرفی درنظر گرفته ایم. رجبی مشهدی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ مرکز استخراج رمزارز را شناسایی کردیم که مطابق قانون با آنها برخورد شده و اگر خسارتی به شبکه برق وارد کرده باشند خسارت‌ها نیز دریافت شده و با توجه به قیمت تعرفه‌های مصوب در مراکز رمزارز از این افراد هزینه اخذ شده است، تاکید کرد: تعرفه‌ها در حوزه رمزارزها به گونه‌ای است که در تابستان ساعاتی ماینرها قطع می‌شوند، چراکه شبکه تحت فشار است و قطعا پایداری شبکه و استفاده همه مشترکان از برق اهمیت دارد. وی افزود: در واقع یک ساعاتی در تابستان ممکن است با تعرفه‌هایی که لحاظ شده برای ماینرها سودآور نباشد، بنابراین کسانی که از این تعرفه‌ها استفاده نمی‌کنند، به نوعی حقوق سایر مشترکان را جدی نمی‌گیرند و اگر به صورت برق دزدی باشد، حتما برخورد جدی خواهد شد؛ جریمه لحاظ شده متناسب با میزان استفاده از ماینرها و مدت زمان استفاده و همچنین نوع خسارتی که به شبکه برق تحمیل شده است در نظر گرفته می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران