شماره امروز: ۵۴۷

| | |

روزگار است و غم از دستِ رفتن دوستان. امروز خبر شدیم که استادارجمند جناب آقای دکتر جمشید پژویان استاد مالیه عمومی دانشگاه علامه طباطبایی نیز بر اثر بیماری کرونا جهان فانی را بدرود گفتند.

 عباس آخوندی

روزگار است و غم از دستِ رفتن دوستان. امروز خبر شدیم که استادارجمند جناب آقای دکتر جمشید پژویان استاد مالیه عمومی دانشگاه علامه طباطبایی نیز بر اثر بیماری کرونا جهان فانی را بدرود گفتند. خدای تعالی او را به نیکی پذیرا باشد. او که سالیان زیادی به تدریس علم اقتصاد و مالیه عمومی اشتغال داشت...

 شاگردان فراوانی را تربیت کرد.افزون بر این، همواره علاقه‌مند بود که در حوزه سیاست‌گذاری و فعالیت‌های اجتماعی نیز فعال باشد. در سال‌های ۷۶ تا ۷۸ با هم نشست و برخاست‌هایی داشتیم. از جمله در طرح دست مساله‌های اقتصادی در صدا و سیما به ما کمک می‌کرد. پس از آن در شورای رقابت پنج سال با او همکار بودم. به واقع او مرکز ملّی رقابت را بنیاد گذاشت. بنایی که بهبود اقتصاد کشور سخت به کارکرد موثر و درستش نیازمند است. او‌زاده سنندج بود. آنچه از او به یاد دارم مانند بسیاری ازکردان صراحت لهجه و بیان مستقیم نظراتش است.  به خانواده محترم او و همچنین تمامی شاگردان و همکاران علمی و اداری او فقدان ایشان را تسلیت می‌گویم و برای او از درگاه الهی رحمت و غفران آرزو دارم.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران