شماره امروز: ۵۴۷

| | |

امشب وام یک میلیون تومانی دولت به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و پس از شناسایی ۴ میلیون خانوار مشمول دریافت وام ۲ میلیونی،

امشب وام یک میلیون تومانی دولت به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و پس از شناسایی ۴ میلیون خانوار مشمول دریافت وام ۲ میلیونی، مابه‌التفاوت به حساب این افراد واریز خواهد شد. پس از شیوع ویروس کرونا، دولت به منظور حمایت از مردم، تصمیم گرفت وام قرض‌الحسنه‌ای به میزان یک میلیون و برای اقشار ضعیف دو میلیون تومان، به حساب سرپرستان خانوار یارانه بگیر واریز کند. طبق توافقی که بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و بانک مرکزی صورت گرفت، مقرر شد وزارت تعاون کد ملی را هم دریافت و غربالگری و فهرست را به سازمان هدفمندی جهت تنظیم فرمت درخواستی به تفکیک بانک‌های عامل واریز‌کننده یارانه، ارسال کند و در مرحله بعدی سازمان هدفمندی نیز پس از تنظیم، فهرست متقاضیان را به بانک مرکزی تحویل دهد. آن‌طور که مقرر شد کسانی که تا روز یکشنبه، کد ملی خود را به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال کرده باشند امروز پنجشنبه وام را دریافت خواهند کرد . در این زمینه، حسین میرزایی، سخنگوی تسهیلات حمایتی گفته است که تا 31 فروردین 1399 در مجموع پیامک‌های معتبری که توسط سرپرستان خانوار مشمول یارانه ارسال شد 17 میلیون و 153 هزار و 21 مورد بود. وی ادامه داد: کسانی که در فهرست یارانه بگیران هستند و به هر علتی سرپرست خانوار پیامک ارسال نکرده است، فرصت دارند که پیامک را ارسال کنند. بنا به ابلاغ ستاد اقتصادی دولت، ساختار خانواده که مبنای بررسی ماست ساختاری است که تا انتهای فروردین 99 ثبت شده است و تغییراتی که از یکم اردیبهشت به بعد ثبت خواهد شد اعمال نمی‌شود. وی اضافه کرد: مردم به هیچ اداره و دستگاهی مخصوصاً در شرایط بحران کنونی و شیوع بیماری کرونا مراجعه حضوری نداشته باشند. سرپرستان خانوار برای دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی تا 18 اردیبهشت فرصت دارند پیامک ارسال کنند. میرزایی ادامه داد: کسانی که تا یکشنبه 7 اردیبهشت پیامک ارسال کنند، پنجشنبه هفته بعد تسهیلات یک میلیون تومانی برای آنها هم واریز می‌شود. حال با توجه به تحویل فهرست متقاضیان مطابق با فرمت درخواستی به تفکیک بانک‌های عامل واریز‌کننده یارانه به بانک مرکزی، امروز پنجشنبه وام یک میلیون تومانی به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

    وام دو میلیونی کی پرداخت می‌شود؟

همچنین پیگیری‌ها از سازمان برنامه و بودجه کشور در مورد وام ۲ میلیون تومانی حاکی از آن است که پس از اینکه وزارت تعاون، ۴ میلیون خانواری را که جزو اقشار ضعیف محسوب می‌شوند، شناسایی و به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کند، سازمان هدفمندی فهرست خود را به روزرسانی می‌کند و به بانک مرکزی تحویل می‌دهد. برای خانوارهای یک تا ۲ نفره مبلغ ۵۰۰ هزار تومان و برای خانوارهای ۲ نفره به بالا مبلغ یک میلیون تومان واریز خواهد شد که با احتساب وام یک میلیون تومانی، این ۴ میلیون خانوار در مجموع یک میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه دریافت خواهند کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران