شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس اتحادیه نانوایان سنتی با اعلام اینکه نان تا اوایل سال آینده گران نخواهد شد، از قیمت انواع نان ساده و کنجدی خبر داد.

نان گران نخواهد شد

رییس اتحادیه نانوایان سنتی با اعلام اینکه نان تا اوایل سال آینده گران نخواهد شد، از قیمت انواع نان ساده و کنجدی خبر داد. بیژن نوروزی مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه نرخ نان تا اوایل سال آینده افزایش نخواهد یافت، اظهار کرد: با آرد یارانه‌ای، قیمت نان لواش و تافتون گردون ۳۰۰ تومان، تافتون تنوری ۵۵۰ تومان، بربری ۱۰۰۰تومان، سنگک ۱۲۰۰تومان است. همچنین با آرد نیمه یارانه‌ای نیز قیمت لواش و تافتون گردون ۴۵۰ تومان، تافتون تنوری ۸۵۰ تومان، بربری ۱۵۰۰تومان، سنگک نیز ۱۸۰۰ تومان است. البته این نرخ نان‌های ساده است ولی اگر کنجد به آنها اضافه شود به ازای هر رو کنجد ۵۰۰ تومان به قیمت نان اضافه می‌شود.  وی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا تقاضا برای خرید نان کمتر نشده است اما میزان مراجعه به نانوایی‌ها کمتر شده، گفت: مردم سعی دارند یک یا دوبار در هفته برای خرید نان مراجعه کنند و تعداد بیشتری بخرند که نیاز به مراجعه بیشتر نباشد واین اقدام کاملا درست است. رییس اتحادیه نانوایان سنتی در پاسخ به اینکه آیا این امکان وجود دارد در این شرایط مردم بتوانند نان را به صورتی اینترنتی بخرند و دیگر نیاز به مراجعه حضوری و ایستادن در صف نباشد، گفت: در این شرایط خرید اینترنتی نان جوابگو نیست، زیرا نان باید توسط نانوا تهیه، بسته‌بندی شود و سپس تحویل پیک داده شود و در نهایت به دست مشتری برسد. همین امر باعث می‌شود از تولید تا تحویل افراد زیادی با نان تماس پیدا کنند.

برخورد قضایی با  مروجان اخبار جعلی کرونا

شعبه ویژه در دادسرای تهران با انتشار‌دهندگان اخبار جعلی و ضربه‌زننده به سلامت و امنیت روانی جامعه برخورد قضایی می‌کند. به گزارش روز سه‌شنبه مرکز رسانه قوه قضاییه، در پی انتشار برخی اخبار کذب و جعلی در فضای رسانه‌ای و مجازی به ضابطان قضایی ابلاغ شد تا فضای رسانه‌ای و مجازی را بررسی ویژه و ادعاهای خلاف واقع در مورد شرایط اخیر کشور و شیوع ویروس کرونا را گزارش کنند. این گزارش می‌افزاید: بر اساس دستور قضایی در کنار تلاش مسوولان برای مبارزه با شیوع کرونا، مقابله با اخبار جعلی و کذب و منتشرکنندگان آنکه امنیت روحی و سلامت روانی جامعه را به خطر می‌اندازند باید با جدیت در دستور کار ضابطان قضایی باشد. بر اساس این گزارش، ضابطان موظف هستند موارد ادعایی خلاف واقع را به صورت مستمر رصد کنند و گزارش خود در این مورد را به دادسرای تهران گزارش دهند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران