شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مسعود خوانساری، رییس اتاق بازرگانی تهران، در نامه‌ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور، خواستار ارتقای سطح ریاست ستادهای استانی مقابله با کرونا به استاندارها شد تا تصمیمات این ستادها لازم‌الاجرا شود.

فرماندهی ستاد مقابله با کرونا به استانداران داده شود

مسعود خوانساری، رییس اتاق بازرگانی تهران، در نامه‌ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور، خواستار ارتقای سطح ریاست ستادهای استانی مقابله با کرونا به استاندارها شد تا تصمیمات این ستادها لازم‌الاجرا شود. رییس اتاق تهران این نامه را پس از دیدار و گفت‌وگو با علیرضا زالی، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران نوشت. متن نامه رییس اتاق تهران به معاون اول رییس‌جمهور به شرح زیر است: «ستادهای استانی مقابله با کرونا با تدبیر دولت و با ریاست مدیران دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها تشکیل گردیده است. به جهت افزایش کارآمدی و با هدف ارتقای توان اجرایی ستادهای مذکور و از سویی با توجه به تجربیات گذشته اینجانب در موضوع مدیریت بحران، توانمندی ستادهای مذکور موکول و منوط به ارتقای سطح ریاست آن از مدیران بخش درمان به استانداران به عنوان روسای شورای تامین استان و عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری و اداره در سطح منطقه‌ای است. لذا پیشنهاد می‌گردد ستاد استانی مقابله با کرونا به ریاست استاندار و دبیری روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و حضور مقامات عالیرتبه قضایی و امنیتی استان تشکیل و پیشنهادات درمانی مقابله با شیوع کرونا توسط دبیر تقدیم و با تصویب ستاد، توسط ریاست ستاد استان به نحو لازم‌الاجرا ابلاغ گردد.»

چرا همچنان ماسک کمیاب است؟

ایسنا |رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران می‌گوید: با وجود تمام تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته، دلیل کمیاب بودن ماسک در جامعه، افزایش ناگهانی و نامتعارف تقاضا است که تاکنون شبیه به آن وجود نداشته است. محمود نجفی عرب، اظهار کرد: تا پیش از شیوع ویروس کرونا در کشور، محصولاتی همچون ماسک یا ضدعفونی‌کننده دست، کالاهایی بودند که در جامعه تقاضای محدودی برای آنها وجود داشت و عملا بسیاری از تولیدکنندگان فروشی در سطح شهر نداشتند و برای مراکز درمانی تولید می‌کردند؛ اما با ورود کرونا ناگهان تقاضای چند میلیونی برای این محصولات شکل گرفت و همین مساله تعادل بازار را به هم ریخت. وی ادامه داد: باید در نظر داشت که شبیه به آنچه در ایران اتفاق افتاده در بسیاری از کشورهای دیگر دنیا نیز دیده می‌شود و حتی در کشورهایی که تعداد مبتلایان آن بسیار پایین بوده نیز، با یورش مردم برای خرید محصولات بهداشتی؛ کمبود قابل توجهی در بازار رخ داده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران