شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گیر او پترسون، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی دیدار و گفت‌وگو کرد.

آمادگی ایران برای کمک به‌حل اختلاف ترکیه و سوریه

گیر او پترسون، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا، در این دیدار در خصوص آخرین تحولات سوریه به‌ویژه موضوع ادلب، کمیته قانون اساسی، بازسازی، کارگروه تبادل بازداشت‌شدگان و ربوده‌شدگان، آوارگان و سایر امور بشردوستانه بحث و تبادل نظر صورت گرفت. در این دیدار همچنین زمینه‌های همکاری مشترک جمهوری اسلامی ایران و سازمان ملل متحد برای کمک به حل و فصل بحران سوریه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. دستیار ارشد وزیر امور خارجه در این دیدار با مرور آخرین تحولات سوریه به بررسی وضعیت ادلب پرداخت و بر ضرورت مبارزه با تروریسم و لزوم اجرای توافق سوچی تصریح کرد. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران بر رعایت حفظ جان غیرنظامیان و جلوگیری از استفاده از آنها به عنوان سپر انسانی تاکید و جهت کمک به حل و فصل اختلافات میان ترکیه و سوریه آمادگی دارد. همچنین طرفین بر ضرورت حل و فصل بحران سوریه از طریق فرایند‌های سیاسی و گفت‌وگوهای سوری- سوری تاکید کردند. نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد که در چارچوب رایزنی‌های منطقه‌ای به کشورمان سفر کرده است با ارایه گزارشی از برخی اقدامات و تحرکات صورت گرفته به ویژه ملاقات با مسوولان سوری، از حمایت جمهوری اسلامی ایران برای تداوم فعالیت‌های کمیته قانون اساسی قدردانی نمود.

معاون شهردار لواسان دستگیر شد

امام جمعه لواسانات در توییتی اعلام کرد: در لواسان خبرهاست. بنابر اخبار موثق معاون شهرسازی شهرداری لواسان هم بازداشت شد.

حجت‌الاسلام سید‌سعید لواسانی، عصر شنبه در توییت خود گفت: وقتی گفته می‌شد با مردم خوب رفتار کنید و آنان را اذیت نکنید، اهمیت نمی‌دادند. به گزارش ایرنا، در ماه جاری شهردار، دو عضو شورای شهر و چند تن از کارمندان شهرداری لواسان دستگیر شدند و تا این لحظه علت این دستگیری‌ها از سوی مراجع قضایی به صورت رسمی اعلام نشده است. لواسان یکی از شهرهای شهرستان شمیرانات در ۱۱ کیلومتری شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران