شماره امروز: ۵۴۷

| | |

اعضای شورای عالی استان‌ها نامه اعتراضی وزارت کشور در خصوص برگزاری انتخابات هیات رییسه شورای عالی استان‌ها در سومین سال از پنجمین دوره این شورا را مورد بررسی قرار دادند.

بررسی نامه وزارت کشور درباره انتخابات هیات رییسه شورای عالی استان‌ها

اعضای شورای عالی استان‌ها نامه اعتراضی وزارت کشور در خصوص برگزاری انتخابات هیات رییسه شورای عالی استان‌ها در سومین سال از پنجمین دوره این شورا را مورد بررسی قرار دادند. به گزارش ایسنا، مرتضی الویری در تشریح بررسی اعتراض وزارت کشور در خصوص انتخابات هیات رییسه این شورا که در این اجلاس یکی از دستور کارها بود گفت: انتخابات هیات رییسه شورای عالی استان‌ها در ۲۱ آذر ماه سال جاری برگزار شد و نتیجه آن ۲۵ آذر ماه برای وزارت کشور ارسال شد. او ادامه داد: در تاریخ ۱۰ دی نامه‌ای برای شورای عالی استان‌ها ارسال شد که این انتخابات مورد اعتراض وزارت کشور است البته در این اعتراض باید به چند نکته توجه کرد: یکی اینکه این اعتراض بعد از مدت دو هفته‌ای به شورای عالی استان‌ها ارسال شد و به این ترتیب قابلیت طرح ندارد و از سوی دیگر باید مورد توجه قرار گیرد که وزارت کشور باید به صورت قانونی عمل کند و تعیین زمان برگزاری انتخابات هیات رییسه جزو وظایف وزارت کشور نیست. . رییس شورای عالی استان‌ها با تاکید بر اینکه وزارت کشور حق اعتراض به مصوبه شورای عالی استان‌ها را دارند افزود: قطعا در این مرحله در صورت اصرار ما به مصوبه شورای عالی استان‌ها این موضوع به هیات حل اختلاف ارسال می‌شود. الویری در پاسخ به سوالی درباره ارسال نامه‌ای از سوی سازمان بازرسی کل کشور هم گفت: سازمان بازرسی کل کشور نامه‌ای را ارسال کرده که در آن خواستار بررسی اعتراض وزارت کشور شده است که این بررسی توسط اعضا انجام شد.

چهار تن متهم به دست داشتن در شهادت سردار سلیمانی

خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد که چهار تن مظنون به دست داشتن در برنامه امریکا برای ترور سردار سلیمانی هستند. خبرگزاری رویترز در گزارش اختصاصی خود با انتشار اطلاعاتی در خصوص سفر سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران از دمشق به بغداد مدعی شد که دو نفر از کارمندان امنیتی فرودگاه بغداد و دو نفر دیگر از کارمندان شرکت هواپیمایی فرودگاه دمشق به دست داشتن در شهادت این مقام ارشد ایرانی متهم هستند. طبق گزارش رویترز این چهار فرد متهم به آن هستند که در قالب تیم جاسوسی گسترده‌ای اطلاعات را در اختیار ارتش امریکا قرار داده‌اند. سازمان اطلاعات سوریه و ماموران امنیت ملی عراق در حال بازجویی از این چهار متهم هستند. همچنین وزارت دفاع امریکا از پاسخ به سوالی مبنی بر دریافت اطلاعات از این چهار مظنون خودداری کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران