شماره امروز: ۵۴۷

| | |

در شرایطی که امریکا از طریق رفتارهای تروریستی و خشونت بار فضای کلی منطقه را به سمت عدم تعادل سوق می‌دهد؛ یکی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب گفت:

همه خسارت‌های افزایش درگیری در منطقه مربوط به امریکاست

در شرایطی که امریکا از طریق رفتارهای تروریستی و خشونت بار فضای کلی منطقه را به سمت عدم تعادل سوق می‌دهد؛ یکی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب گفت: همه خسارت‌های افزایش درگیری در منطقه مربوط به امریکا و هم‌پیمانانش است. اسماعیل گرامی‌مقدم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران در مورد اصلاحیه دیروز مجلس مبنی بر تروریستی اعلام کردن پنتاگون، اظهار کرد: با شهادت حاج قاسم سلیمانی به غرور ایرانیان توهین شد، از این سو مجلس به عنوان خانه ملت و عصاره فضایل امت در برابر این اقدام تروریستی باید واکنشی شایسته انجام می‌داد. فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: به نظر می‌رسد این مقابله به مثل مجلس پاسخ کوچکی برای ترور حاج قاسم سلیمانی است، از طرف دیگر گام پنجمی که ایران در مساله برجام برداشته شد هم می‌تواند در همین راستا باشد. گرامی مقدم گفت: معتقدم شرایط به نحوی است که موجب افزایش درگیری‌ها در منطقه شود که همه خسارت آن مربوط به امریکا و هم پیمانانش است. او درمورد حضور بی‌سابقه مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی اظهار کرد: حضور گسترده مردم ایران چند پیام دارد، اولین ییام این است که ملت ایران از سرداران وطن پرست خود قدردانی می‌کند، کسانی که جان خود را در کف دست قرار می‌دهند برای دفاع از کشور. سخنگوی حزب اعتماد ملی گفت: دومین پیام اتحاد و انسجام بین همه جریانات سیاسی کشور است، به‌طور کلی حضور گسترده مردم نشان‌دهنده حمایت تمام‌قد آنها از سرداران خود است.

ابتکار صلح هرمز از اسناد و منشور ملل متحد استخراج شده است

سفیر سابق ایران در ژاپن گفت: ابتکار صلح هرمز از اسناد و منشور ملل متحد استخراج شده است. این موضوع که این پویش، کشورهای مختلف منطقه را در بر می‌گیرد، بسیار گام رو به جلویی است.  به گزارش مهر، رضا نظر آهاری سفیر سابق ایران در ژاپن و از مدیرکل‌های مرکز مطالعات سیاسی و روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه بعدازظهر دیروز در نشست مجمع گفت‌وگوی تهران اظهار داشت: ابتکار صلح هرمز پویشی است که امروز در مورد آن بسیارصحبت شد و همه می‌دانند که ایده‌های بسیار خوبی در قالب آن مطرح شده است. وی ادامه داد: ابتکار صلح هرمز از اسناد و منشور ملل متحد استخراج شده است. این موضوع که این پویش، کشورهای مختلف منطقه را در بر می‌گیرد و باید خود آنها متعهد به اجرای این ابتکار باشند، بسیار گام رو به جلویی است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران