شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس‌جمهور در احکام جداگانه‌ای و با استناد به بند الف ماده ۸ و بندهای ۱۰، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ ماده ۹ و در اجرای ماده ۱۱ لایحه قانونی تشکیل شورای عالی

۱۰ عضو شورای عالی آموزش و پرورش منصوب شدند

رییس‌جمهور در احکام جداگانه‌ای و با استناد به بند الف ماده ۸ و بندهای ۱۰، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ ماده ۹ و در اجرای ماده ۱۱ لایحه قانونی تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش مصوب سال ۱۳۵۸ (اصلاحی مورخ ۱۳۸۱.۷.۲۹ مجلس شورای اسلامی)، ۱۰ عضو شورای عالی آموزش و پرورش را برای یک دوره ۴ ساله منصوب کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی‌دولت، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، با عنایت به معرفی وزرای آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری، خانم دکتر سیما فردوسی و آقایان دکتر علی‌اصغر فانی و دکتر محمود مهرمحمدی را به عنوان «عضو شورای عالی آموزش و پرورش» منصوب کرد. خانم دکتر طبیه ماهروزاده و آقایان دکتر غلامعلی حدادعادل و دکتر غلامحسین رحیمی نیز با عنایت به معرفی شورای روسای فرهنگستان‌های کشور به عنوان عضو شورای عالی آموزش و پرورش منصوب شدند. همچنین با عنایت به معرفی شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش، خانم مریم رنگ‌آمیز طوسی و آقایان حبیت‌الله گودرزی‌دورکی و جواد نوبختی با حکم رییس‌جمهور به عنوان عضو شورای عالی آموزش و پرورش منصوب شدند. حجت‌الاسلام والمسلمین آقای عبدالکریم بهجت‌پور نیز با عنایت به معرفی شورای عالی حوزه علمیه قم به عنوان عضو شورای عالی آموزش و پرورش منصوب شد. رییس‌جمهور در این احکام، توفیق اعضای جدید شورا را در انجام وظایف محوله با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت کرده است.

ارسال اصلاح موادی از قانون محاسبات عمومی کشور به مجلس

حسن روحانی رییس‌جمهوری لایحه اصلاح موادی از قانون محاسبات عمومی کشور را به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت، هیات وزیران در جلسه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ با هدف به‌کارگیری کارمندان پیمانی در پست‌های امین اموال، عامل ذیحساب و کارپرداز با اصلاح موادی از قانون محاسبات عمومی کشور موافقت کرد. براساس این لایحه دستگاه‌های اجرایی می‌توانند «مستخدمین ثابت و عناوین مشابه در دستگاه‌هایی که فاقد عنوان رسمی هستند» و «پیمانی» را در پست‌های امین اموال، عامل ذی‌حساب و کارپرداز منصوب کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران