شماره امروز: ۵۴۷

| | |

«سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اجرای حکم دادگاه کانادایی در فروش ساختمان‌های فرهنگی ایران در کانادا این اقدام را غیرقانونی

هشدار تهران به کانادا در پی فروش اموال مصادره‌ شده ایران

 «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اجرای حکم دادگاه کانادایی در فروش ساختمان‌های فرهنگی ایران در کانادا این اقدام را غیرقانونی و در تقابل آشکار با حقوق بین‌الملل دانسته و به‌شدت آن را محکوم کرد. موسوی با اشاره به اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران در حفظ حقوق مردم خود با هیچ دولتی مماشات نمی‌کند، خواستار اعاده سریع این املاک و دارایی‌ها شد. به گزارش فارس، سخنگوی وزارت امور خارجه هشدار داد در صورت عدم لغو این تصمیم غیرقانونی و جبران خسارات وارده، جمهوری اسلامی ایران منطبق با موازین بین‌المللی راسا نسبت به استیفای حقوق خود اقدام کرده و در این صورت مسوولیت تمامی عواقب آن بر عهده دولت کانادا خواهد بود. منابع کانادایی از فروش ده‌ها میلیون دلار از اموال مصادره‌شده ایران در این کشور توسط دولت «اُتاوا» و پرداخت آن به عنوان غرامت به قربانیان ادعایی تروریسم در سراسر جهان خبر دادند.  یکی از این اموال فروخته شده، ساختمان مرکز فرهنگی ایران در نزدیکی دانشگاه اتاوا بود به تنهایی به قیمت ۲۶.۵ میلیون دلار به یک شرکت ساختمانی از مونترال فروخته شد. ساختمان مرکز مطالعات ایران در شهر تورنتو نیز که ریاست آن برعهده یکی از مقامات سفارتخانه ایران در کانادا بود، به قیمت ۱.۸۵ میلیون دلار فروش رفت.  علاوه بر فروش دو ساختمان مذکور، مبلغ ۲.۶ میلیون دلار نیز از حساب‌های بانکی ایران در کانادا برداشت و به آن قربانیان ادعایی پرداخت شده است.

بازار ۴۰۰ میلیون نفری نان در همسایگی

تسنیم| مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی با اشاره به اینکه ۴۰۰ میلیون نفر در ۱۴ کشور همسایه مصرف‌کننده حوزه نان هستند، گفت: در شرایط کنونی باید در هر حوزه‌ای که امکان صادرات و ارزآوری برای کشور وجود دارد ورود کنیم که نان صنعتی یکی از آنهاست. بهمن حسین‌زاده با اشاره به سرانه مصرف بالای نان در ایران عنوان کرد: طبق اعلام سازمان غذا و دارو سرانه مصرف نان در ایران 125 کیلوگرم است که دو برابر سرانه مصرف اروپایی‌هاست با این تفاوت که بخش عمده نان مصرفی در اروپا نان صنعتی است در حالی که سهم نان صنعتی در کشور ما 8 تا 9 درصد است و بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری بدون ریسک در این حوزه در راستای رونق تولید، اصلاح الگوی تغذیه‌ای و اشتغال‌زایی وجود دارد. او تصریح کرد نباید به راحتی بازار 400 میلیون نفری در 14 کشور همسایه در حوزه نان را نادیده گرفت .

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران