شماره امروز: ۵۴۷

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ :

| | |

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: طبق گزارش سازمان تعزیرات حکومتی ۱۷ هزار شاکی به دلیل دریافت نکردن خودرو شکایت خود را ثبت کرده‌اند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: طبق گزارش سازمان تعزیرات حکومتی ۱۷ هزار شاکی به دلیل دریافت نکردن خودرو شکایت خود را ثبت کرده‌اند. «بهرام پارسایی» ‌روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با توضیح نشست روز یکشنبه کمیسیون اصل ۹۰ افزود: یکی از محورهای دستور کار کمیسیون اصل ۹۰ بررسی ۲۷۰ خودرویی بود که در گمرک استان خوزستان مانده است و تصمیم گرفته شد با توجه به گزارش سازمان تعزیرات حکومتی مبنی بر شکایت ۱۷ هزار متقاضی که خودرو خود را دریافت نکرده‌اند، جلسه‌ای با حضور وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت و سازمان تعزیرات حکومتی برگزار و تصمیمی در این خصوص اتخاذ شود. نماینده مردم شیراز در مجلس دهم شورای اسلامی تصریح کرد: واردکنندگان خودرو هم مدعی هستند ثبت سفارش داشته‌اند اما خودرو خود را تحویل نگرفته‌اند؛ گاهی خریدار و فروشنده مقصر نیستند بلکه صدور بخشنامه‌های ناگهانی یا بسته شدن ناگهانی ثبت سفارش موجب تاخیر در تحویل خودرو می‌شود. پارسایی محور بعدی نشست اخیر کمیسیون اصل ۹۰ را ذرت‌های وارداتی آلوده عنوان کرد و گفت: محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در این نشست حضور داشت و راجع به بیش از ۱۰۰ تن ذرت که چند سال در گمرک مانده و آلوده شده است، مواردی مطرح شد. وی ادامه داد: با توجه به موازی‌کاری‌ها در تایید نهاده‌های دامی یا بقیه مواد مصرفی کشور و همچنین وجود یک سری ناهماهنگی‌ها و عدم انسجام در تصمیم‌گیری موجب می‌شود بیش از ۱۰۰ تن ذرت در گمرک باقی بماند و هم صاحب کالا متضرر شود و هم آلودگی نهاده‌های دامی خطرش افزایش یابد. سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ خاطرنشان کرد: باید راهکاری یافت تا تصمیم‌گیرنده و تمام‌کننده یکی باشد و مسوولیت نظارت را از مبدا برعهده بگیرند تا تاجر و بازرگان متضرر نشود و این نظارت فقط محدود به زمان ورود کالا نشود. وی افزود: در جمع‌بندی قرار شد گمرک، استاندارد، جهاد کشاورزی، بهداشت و تعزیرات نتیجه‌ای به کمیسیون اصل ۹۰ ارایه دهند.

پارسایی با اشاره به اینکه ظاهرا رییس‌جمهور دستور داد این ذرت‌ها امحا یا مرجوع یا با دریافت تاییدیه هر کشوری به آن کشور صادر شود، اظهار داشت: شاخص استاندارد کشور ما با کشور دیگر متفاوت است مثلا در بحث نهاده‌های دامی شاخص آلودگی در کشور ما ۵ درصد و در کشور دیگری ۲۰ درصد است بنابراین این کشورها می‌توانند ذرت‌های آلوده را بپذیرند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران