شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نایب‌رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی گزارش کمیته تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نشست روز سه شنبه کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت:

نایب‌رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی گزارش کمیته تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نشست روز سه شنبه کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: در این جلسه اعضای کمیسیون از اقدامات انجام شده توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مطلع شدند و قرار شد ظرف یک ماه آینده گزارش جدیدی تهیه و به جلسه علنی ارایه شود.  «احمد محمدی انارکی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به دستور جلسه روز سه شنبه کمیسیون متبوعش، افزود: پیش از این «هیات تحقیق و تفحص مبارزه با قاچاق کالا و ارز مجلس» تکالیفی را به عهده «ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز» گذاشته بود ودر این جلسه کمیسیون؛ معاون ستاد، نماینده اتاق بازرگانی و دیگر اعضا، گزارش عملکرد یکساله خود را به اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس ارایه کردند.

وی اضافه کرد: کمیته تحقیق و تفحص مبارزه با قاچاق کالا و ارزِ کمیسیون اقتصادی مجلس، گزارشی در رابطه با عملکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای ارایه به صحن مجلس آماده کرده بود ولی اعضای ستاد معتقد بودند این گزارش کامل نیست و عملکرد ستاد بهتر از گزارشی است که ما آماده کرده‌ایم. انارکی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه گزارش ما مربوط به قبل از انجام برخی از ۱۶۳ تکلیف ستاد بود، این گزارش نواقصی داشت که با شنیدن عملکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ارایه لیست تکالیف توسط آن ستاد، مشخص شد وظایف محوله انجام شده است. نماینده مردم رفسنجان و انار با تاکید بر اینکه کمیسیون اقتصادی مجلس و کمیته تحقیق و تفحص، رویکرد مچ‌گیرانه ندارد و تلاش می‌کند به دستگاه‌های متولی کمک کند، افزود: با توجه به گزارش اخیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و قانع شدن اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، گزارش جدیدی تهیه و ظرف یک ماه آینده به صحن مجلس ارایه می‌شود. محمدی‌ انارکی اظهارداشت: یکی از کارهایی که هیات تحقیق و تفحص در حین نظارت بر ستاد مبارزه با قاچاق کالا انجام داد این بود که قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را اصلاح کرد. همین کار منجر به این شد که دولت در آینده نزدیک لایحه‌ای برای به دست آوردن ابزارهای قانونی تنظیم و به مجلس ارایه کند.  رییس کمیته تحقیق و تفحص مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه ساختار قبلی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضعیف بود، یادآورشد: در جریان تحقیق و تفحص از ستاد تلاش کردیم ساختار آن را تغییر داده و عملیاتی‌تر شود. وی افزود: نتیجه اینکه تکالیفی که دستگاه‌های مرتبط با قاچاق کالا و ارز داشتند و انجام نداده بودند در فرصت یک‌ساله انجام و جلوی تخلفات گرفته شد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران