شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایرنا| سخنگوی دولت گفت: متاسفانه این روزها روند مشکوکی تحت عنوان افشاگری در فضای مجازی به شکل غیراخلاقی در حال رواج است.

ایرنا| سخنگوی دولت گفت: متاسفانه این روزها روند مشکوکی تحت عنوان افشاگری در فضای مجازی به شکل غیراخلاقی در حال رواج است. علی ربیعی در یادداشتی با عنوان «وقتی می‌گوییم عملیات روانی از چه صحبت می‌کنیم؟» افزود: «اخیرا ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که در آن مردی جوان در محیطی خارج از کشور در حال رقص نمایش داده می‌شود. متاسفانه این روزها، روند مشکوکی تحت عنوان افشاگری در فضای مجازی به شکل غیراخلاقی در حال رواج است. بررسی‌ها حاکی از آن است که بخشی از این موارد یا بطور کامل دروغ یا در برگیرنده بخش اندکی از حقیقت هستند که در بازنمایی دروغ ساخته و پرداخته می‌شوند اما چند نکته در خصوص این ویدئو:

1- در ابتدا چند روز پیش، این رقصنده را به منسوبین مسوولی دیگر نسبت داده بودند.

2- یکی از خبرنگاران خوب که هزینه‌های زیادی هم برای خبرنگاری داده است از روی احساس وظیفه و مسوولیت این مساله را تکذیب کرد.

3- پس از ری‌توییت‌ها، تیر شایعه‌پردازان به سنگ خورد لذا در چرخشی ناگهانی توییت قبلی حذف و ویدیو با همان کپشن تنها با تغییر نام به فرزند آقای شریعتمداری منتسب گردید.

در حالی که مرد داخل ویدئو منسوب به هیچ مسوولی نیست. بلکه یک رقصنده معروف به نام شاهرخ مشکین‌قلم است.

این روزها عده‌ای نه برای خبررسانی بلکه برای سوداگری یا انجام ماموریت‌های محوله، همه مرزهای انسانی و اخلاقی را در‌هم‌‌نوردیده‌اند. در ماجرای موسوم به «جاسوس نفتی» و برخی افشاگری‌های دیگر، اشک‌های آدم‌هایی که مورد تهاجم آبرویی قرار گرفتند و خود و خاندان و فرزندانشان به ناحق دچار مشکل و ترور روانی شدند تاًثر‌برانگیز بود.

جای خالی اخلاق در بسیاری از این منتشرات بی‌منبع بیداد می‌کند به این فیک‌نگاران باید گفت اگر اخلاق ندارید دست‌کم به شعور و سواد رسانه‌ای مخاطب احترام بگذارید».

در هفته خبرنگار چه نیکوست جامعه روزنامه‌نگاری ایران- که این روزها به سختی گذران زندگی می‌کنند- به مقابله با چنین روش‌هایی برخیزند، تا بدین وسیله شرافت قلم را پاس داشته و صیانت از آبروی انسان‌ها را ترویج دهند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران