شماره امروز: ۵۴۷

ریاست سازمان برنامه و بودجه خبر داد

| کدخبر: 150492 | |

معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت اهتمام دارد آزادراه‌ها را در جهت مسیرهای پرترافیک و گلوگاه‌ها، هرچه سریع‌تر تکمیل کند

معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت اهتمام دارد آزادراه‌ها را در جهت مسیرهای پرترافیک و گلوگاه‌ها، هرچه سریع‌تر تکمیل کند و در همین راستا، تا پایان امسال افزون بر ۳۰۰کیلومتر آزادراه در کشور به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت روز جمعه در حاشیه بازدید از قطعه‌ای از مسیر آزادراه رشت - قزوین در محدوده منجیل شهرستان رودبار در جمع خبرنگاران افزود: آزادراه رشت - قزوین، مسیری پر تردد است و در ایام تعطیلات که هموطنان به این استان سفر می‌کنند، بدلیل تکمیل نبودن هشت کیلومتر از این مسیر، با مشکلات ترافیکی روبرو می‌شوند که باعث شرمندگی ما می‌شود. وی ادامه داد: خبرها حاکی از این بود که در همین خرداد ماه امسال در ایام تعطیلات، بیش از ۳۵ کیلومتر ترافیک در این مسیر ایجاد شد بنابراین دولت واجب دانست برای رفاه هموطنانی که از این مسیر عبور می‌کنند، باقی مانده آزادراه را که بسیار پر صعوبت است، هرچه سریع‌تر تکمیل کند.

نوبخت با یادآوری تکمیل و احداث افزون بر سه کیلومتر از ۱۱ کیلومتر باقیمانده طی چند سال قبل تصریح کرد: ۱۱ کیلومتر باقی مانده این مسیر، بسیار پر صعوبت است و تاکنون افزون بر سه کیلومتر آن با دو تونل مطلوب احداث و تکمیل شده و دولت نیز مصصم است هر چه سریع‌تر و تا سال آینده این هشت کیلومتر آزادراه را که به آن سوی رودخانه منتقل می‌شود و بطور عمده پل و تونل است، تکمیل و در اختیار هموطنان قرار دهد. وی اظهار کرد: اعتبار تکمیل این مسیر حدود ۴۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده که ۲۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به سال جاری است و ۲۰۰ میلیارد تومان برای سال آینده و دو شرکت خوشنام کشورمان که سابقه خوبی در امور زیربنایی دارند، انجام این کار را برعهده گرفته‌اند. رییس سازمان برنامه و بودجه در خاتمه سخنانش به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و پیشرفت کارها به ویژه در بخش تکمیل آزادراه‌های واقع در مسیرهای پرترافیک و گلوگاه‌ها اشاره و اضافه کرد: طبق ارزیابی‌ها، آزادراه تهران - شمال طی ماه‌های آینده تکمیل می‌شود و در بخش‌های دیگر کشور نیز کارهای زیربنایی در حوزه راه‌های مواصلاتی در حال انجام است تا پس از اتمام، به مردم تقدیم کنیم.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران