شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 148299 | |

قرار است اصلاح ساختاری بودجه که در فروردین امسال تکمیل و رونمایی شده است،

 قرار است اصلاح ساختاری بودجه که در فروردین امسال تکمیل و رونمایی شده است، در مجلس و شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه مطرح و در نهایت با تنفیذ رهبر معظم انقلاب ابلاغ و اجرایی شود. سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن ابراز تاسف عمیق از برخی خبرسازی‌های کذب درباره طرح اصلاح ساختاری بودجه اطلاعیه‌ای منتشر کرد. در این اطلاعیه که شامل سه بند است، آمده که:

۱- «طرح اصلاح ساختار بودجه» به دنبال فرمان رهبر معظم انقلاب در آذر ماه ۱۳۹۷ و با هدف تبدیل تهدید تحریم‌های ظالمانه دشمنان ملت ایران به یک فرصت تاریخی برای اقتصاد کشور و همچنین کاهش وابستگی بودجه به نفت توسط کارشناسان سازمان برنامه و بودجه کشور، تعدادی از اساتید دانشگاه و موسسات پژوهشی داخلی و با مشارکت دستگاه‌های اجرایی بر اساس نیازها و ضرورت‌های های حاکم بر کشور تدوین و پس از پیشرفت و تکمیل این طرح در تاریخ ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ برای نخستین‌بار رونمایی شد.

۲- پس از انتشار عمومی این طرح نیز طی فراخوانی گسترده از عموم صاحب نظران و اندیشمندان نیز دعوت شد تا نظر و دیدگاه‌های کارشناسی و اقتصادی خود را برای تکمیل این طرح به سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام و منعکس نمایند تا این سازمان با بهره مندی از نظر مشفقانه ایشان اصلاحات لازم را اعمال و ایرادات احتمالی را رفع کند.

۳- مقرر است که این طرح در مجلس و شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه مطرح و در نهایت با تنفیذ رهبر معظم انقلاب ابلاغ و اجرایی شود.

سازمان برنامه و بودجه از صاحب نظران دعوت کرد تا با مراجعه به سایت سازمان به نشانی www.mporg.ir نظرات خود در ارتباط با این طرح را منعکس نمایند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران