شماره امروز: ۵۴۷

نماینده ویژه پوتین:

| کدخبر: 148209 | |

نماینده ویژه ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه تاکید کرد: بدون در نظر گرفتن نقش و تامین منافع جمهوری اسلامی ایران امکان دستیابی به امنیت موثر و پایدار در منطقه وجود ندارد.

نماینده ویژه ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه تاکید کرد: بدون در نظر گرفتن نقش و تامین منافع جمهوری اسلامی ایران امکان دستیابی به امنیت موثر و پایدار در منطقه وجود ندارد. به گزارش دبیر خانه شورای عالی امنیت ملی، الکساندر لاورنتیف بعد از ظهر دیروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و در خصوص موضوع دو جانبه و منطقه‌ای با وی گفت‌وگو کرد. وی در این دیدار با اشاره به اقدامات رسانه‌ای گسترده‌ای که برای تبدیل کردن اجلاس سه جانبه روسیه، امریکا و اسراییل به روندی علیه ایران انجام شد، تاکید کرد: مواضع روشن و صریح روسیه در خصوص حضور قانونی ایران در سوریه و مخالفت با سیاست ناکارآمد فشار حداکثری به جمهوری اسلامی به طرف‌های شرکت‌کننده در اجلاس اعلام شد. نماینده ویژه پوتین افزود: در این اجلاس به صراحت اعلام شد که ایران به عنوان کشوری قدرتمند در منطقه، دوست و شریک راهبردی روسیه بوده و بدون در نظر گرفتن نقش و منافع این کشور نمی‌شود به مدل امنیتی موثر و پایداری رسید. لاورنتیف با اشاره به خروج یک جانبه امریکا از توافق بین‌المللی برجام تصریح کرد: نمی‌توان انتظار داشت تهران به صورت یک جانبه و بدون بهره مندی از حقوق قانونی خود در برجام بماند اما کشورهای دیگر به تعهداتشان عمل نکنند.

دریابان علی شمخانی هم در این دیدار با اشاره به روند مثبت و رو به گسترش همکاری‌ها میان ایران و روسیه به عنوان دو کشور دوست و متحد راهبردی اظهار داشت: مواضع قاطع و منصفانه روسیه در موضوعی چون برجام، تجاوز پهپاد امریکایی به آسمان ایران، حضور قانونی ایران در سوریه و راهزنی دریایی انگلیس با توقیف نفتکش حامل نفت ایران در جبل‌الطارق قابل تقدیر است. وی با تبیین تلاش امریکا برای افزایش تنش و ناامنی در منطقه با هدف فروش بیشتر سلاح خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن تداوم اقدام‌های سیاسی و دفاعی برای جلوگیری از شکل‌گیری بی‌ثباتی در منطقه از منافع و امنیت خود با قاطعیت دفاع خواهد کرد. سفر لاورنتیف به ایران با دستور مستقیم ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه و برای ارایه گزارش از اجلاس سه‌جانبه مقام‌های عالی امنیتی روسیه، امریکا و رژیم صهیونیستی که در سرزمین‌های اشغالی برگزار شد، انجام شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران