شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 148121 | |

وزیر امور اقتصادی و دارایی از فرار مالیاتی 40هزار میلیارد تومانی خبر داد و گفت سازمان امور مالیاتی به دنبال افزایش درآمدهای مالیاتی است،

وزیر امور اقتصادی و دارایی از فرار مالیاتی 40هزار میلیارد تومانی خبر داد و گفت سازمان امور مالیاتی به دنبال افزایش درآمدهای مالیاتی است، اما هرگز به دنبال فشار به مودیان خوش‌حساب و خوش‌عملکرد نیست. به گزارش خانه ملت، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی پس از حضور در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درخصوص عدم هماهنگی بین دستگاه‌ها درباره اجرای طرح جامع مالیاتی گفت: در سال جاری که کشور با مضایق و محدودیت‌های زیادی در وصول سایر درآمدها و منابع همانند نفت مواجه است، قطعا مالیات و درآمدهای مالیاتی می‌تواند یکی از اهرم‌های جدی برای عبور از شرایط بحرانی باشد. این عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه برای تحقق درآمدهای مالیاتی به اطلاعات و آمار نیاز داریم، افزود: اگر بخواهیم انصاف و عدالت مالیاتی را رعایت کرده و حداکثر درآمدهای مالیاتی تحقق یابد، باید اطلاعات و آمار خوبی کسب کنیم که این اطلاعات و آمار را می‌توان از طرق مختلف کسب کرد. دژپسند با تاکید بر اینکه مقرر شده انتقال و تامین اطلاعات توسط دستگاه‌ها با سرعت بیشتری انجام شود، گفت: امیدوارم از لحاظ بحث عملکردی، امسال وضعیت خوبی در حوزه مالیاتی داشته باشیم، البته عملکرد سه ماه گذشته خوب بوده و در سال گذشته نیز حدود 97 درصد درآمدهای مالیاتی محقق شده است. وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه باید در سال جاری فراری‌های مالیاتی را در تور انداخت، بیان کرد: با وجود اینکه سازمان امور مالیاتی به دنبال افزایش درآمدهای مالیاتی است، اما هرگز به دنبال فشار به مودیان خوش حساب و خوش عملکرد نیست و هیچ دلیلی وجود ندارد برای اینکه درآمدهای مالیاتی افزایش یابد به مودی خوش حساب که عملکرد مالیاتی خوبی دارد، فشار وارد شود. وی با تاکید بر اینکه یکی از مجراها برای کاهش فرارهای مالیاتی افزایش اطلاعات از مودیان است، افزود: پس از این اقدام باید در زمینه اطلاع‌رسانی قوانین اقدام کرد تا پایه‌های مالیاتی افزایش یابد.

 این عضو کابینه دولت دوازدهم، با بیان اینکه فرارهای مالیاتی حدود 40 هزار میلیارد تومان برآورد شده که شامل فرارها و معوقات است، ادامه داد: برخی می‌گویند رقم فرار مالیاتی 25 هزار میلیارد تومان است که حتی اگر همین رقم وصول شود، می‌توان جهش قابل توجهی در تحقق درآمدهای مالیاتی ایجاد کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران