شماره امروز: ۵۴۷

| | |

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: اقدامات امریکا با وضع تحریم‌های جدید و اضافه کردن تحریم‌ها برای تسلیم کردن و وادار کردن ما به مذاکره است،

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: اقدامات امریکا با وضع تحریم‌های جدید و اضافه کردن تحریم‌ها برای تسلیم کردن و وادار کردن ما به مذاکره است، تصوری که باطل است و به هیچ‌وجه زیر بار فشارهای غیرمنطقی امریکا نمی‌رویم. علاالدین بروجردی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تحریم اخیر پتروشیمی از سوی امریکا گفت: امریکا سیاست قدیمی و نخ نمای چماق و هویج را دنبال می‌کند یعنی از یک طرف برای مذاکره پیام داده و واسطه می‌تراشند و تلاش می‌کند ایران و افکار عمومی را فریب دهد که در حال مذاکره بوده اما دولت ایران قبول نمی‌کند اما از طرف دیگر با ایجاد فشار و خروج غیرقانونی از برجام تحریم‌های جدید وضع کرده و لیست تحریم‌های را بلندتر می‌کند اقداماتی که همه برخلاف توافقات و مقررات بین‌المللی است.

وی افزود: امریکایی‌ها فکر می‌کنند که با وارد کردن فشار و تحریم می‌توانند ما را تسلیم و وادار به مذاکره کنند؛ تصوری که باطل است. ما به هیچ‌وجه زیر بار فشارهای غیرمنطقی امریکایی‌ها نمی‌رویم؛ البته که دنیا هم از هنجارشکنی‌های ترامپ استقبال نکرده است؛ نمونه آن توافق چین و روسیه درباره حذف دلار از معاملات بین‌المللی است؛ این یعنی اکثر کشورها مخالف اقدامات غیرقانونی و هنجارشکنانه امریکا هستند. بروجردی در مورد تحریم پتروشیمی گفت: پتروشیمی از فرآوردهای مهم صادراتی ما است؛ البته تحریم به آن معنا نیست که ما معاملات خود در پتروشیمی را انجام نمی‌دهیم که این کار از طریق کشورهایی مثل چین و روسیه و خیلی از کشورهای دیگر ادامه پیدا می‌کند امریکا هم در این بین همچون نفت فشار خود را ادامه خواهد یافت.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران