شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 146243 | |

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی گفت: هیچ کشور سومی در آزادی زکا نقش نداشت و این اقدام صرفا بنا بر درخواست

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی گفت: هیچ کشور سومی در آزادی زکا نقش نداشت و این اقدام صرفا بنا بر درخواست «میشل عون» رییس‌جمهور لبنان و وساطت «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان انجام گرفت.

به گزارش ایسنا، کیوان خسروی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «العهد» لبنان گفت: جمهوری اسلامی ایران «نزار زاکا» شهروند لبنانی تحت بازداشت در ایران را در چارچوب همکاری دو جانبه با لبنان، اظهار حسن نیت و تقویت پیوندها میان دو ملت آزاد کرد. وی در پاسخ به سوالی در مورد تابعیت امریکایی «نزار زاکا» و احتمال ایفای نقش کشور سومی در آزادی او تصریح کرد: هیچ کشور سومی در آزادی زاکا نقش نداشت و این اقدام صرفا بنا بر درخواست «میشل عون» رییس‌جمهور لبنان و وساطت «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان انجام گرفت.

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی ایران با اشاره به نقش سید حسن نصرالله در اتخاذ این تصمیم گفت: باتوجه به نقش مهم و موثر آقای میشل عون در حمایت از جریان مقاومت در لبنان به درخواست وی پاسخ مثبت داده شد. کیوان خسروی خاطرنشان کرد: برخوردی که طی مدت بازداشت در تهران با «نزار زاکا» صورت گرفت به‌طور کامل با معیارهای قانونی و رعایت حقوق قضایی و انسانی محکومان مطابق بود و حتی خدمات و تسهیلاتی که به او ارایه شد، بیشتر از خدماتی بود که به دیگر زندانیان ارایه می‌شود. گفتنی است براساس مستندات دستگاه امنیتی ایران، نزار زاکا با دستگاه اطلاعات امریکا علیه جمهوری اسلامی همکاری داشته و از این رو به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود. «سارا هاکبی سندرز» سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه از ایران به خاطر آزادی «نزار زاکا» شهروند لبنانی مقیم امریکا قدردانی و تشکر کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وی با اشاره به بازگشت نزار زاکا، افزود: به خاطر آزادی این فرد در ایران، سپاسگزاریم. وی از پاسخگویی به این سوال که آیا دولت امریکا در تضمین آزادی زاکا دخیل بوده است یا نه، خودداری کرد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران