شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 146079 | |

کمیسیون اقتصاد دولت با تحویل حداقل چهار میلیون تن قیر رایگان به دستگاه‌های اجرایی برای انجام پروژه‌های عمرانی در سال ۱۳۹۸ موافقت کرد.

کمیسیون اقتصاد دولت با تحویل حداقل چهار میلیون تن قیر رایگان به دستگاه‌های اجرایی برای انجام پروژه‌های عمرانی در سال ۱۳۹۸ موافقت کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت، پیش نویس پیشنهادی وزارت نفت برای تحویل حداقل چهار میلیون تن قیر رایگان به دستگاه‌های اجرایی برای انجام پروژه‌های عمرانی در سال ۱۳۹۸ در کمیسیون اقتصاد دولت تصویب شد. جلسه اصلی کمیسیون اقتصاد دولت، دوشنبه ۱۳ خرداد با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن، و تجارت، جمشید انصاری و سورنا ستاری به ریاست فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی تشکیل شد. در این جلسه، اعضای این کمیسیون با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص «نحوه محاسبه و دریافت مطالبات صندوق‌های بیمه بازنشستگی از دولت موضوع تبصره (۲) ماده (۳) ایین‌نامه اجرایی بند (ت) ماده (۸) قانون برنامه ششم توسعه مخالفت کردند. بر این اساس، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد کرده بود تبصره یادشده اصلاح و مطالبات سازمان‌ها، صندوق‌ها و موسسات بیمه‌ای فعال در قلمروهای نظام تأمین اجتماعی از دولت براساس نرخ اوراق مشارکت موضوع بند (ه) ماده (۷) قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی - مصوب ۱۳۸۳- به ارزش واقعی روز و بر اساس نرخ اوراق مشارکت محاسبه و پرداخت شود.

همچنین، اعضای کمیسیون اقتصاد دولت، آیین نامه پیشنهادی وزارت نفت برای تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ با موضوع تحویل قیر رایگان به دستگاه‌های اجرایی برای آسفالت معابر شهری و روستایی را با اصلاحاتی تصویب کردند. در ادامه جلسه با دومین پیشنهاد وزارت نفت برای تمدید زمان تحویل قیر رایگان به دستگاه‌های اجرایی تا سقف شش هزار میلیارد تومان طبق تکلیف قانون بودجه ۱۳۹۷ تا خرداد ۱۳۹۸ مخالفت شد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران