شماره امروز: ۵۴۷

رییس اتحادیه نانوایان سنتی:

| | |

رییس اتحادیه نانوایان سنتی با بیان اینکه قیمت جدید نان هنوز تعیین نشده است، گفت:

رییس اتحادیه نانوایان سنتی با بیان اینکه قیمت جدید نان هنوز تعیین نشده است، گفت: اگر براساس تورم قیمت نان افزایش می‌یافت قیمت واقعی ۲ برابر نرخ فعلی بود.

بیژن مقدم در گفت‌وگو با میزان درباره قیمت نان اظهار کرد: از سال ۹۳ تاکنون نرخ نان افزایش قیمتی نداشته و درباره افزایش آن هم تاکنون به نتیجه نرسیدیم.

رییس اتحادیه نانوایان سنتی افزود: اواخر سال در این باره به کمیسیون اقتصادی مجلس دعوت شدیم و آنالیز‌های قیمتی را ارایه کردیم و حتی با وزیر صنعت نیز جلسه برگزار شد و مشکلات را اعلام کردیم.

وی گفت: مقرر شده بود تا پایان ماه رمضان درباره قیمت نان تعیین تکلیف شود، اما در حال حاضر هیچ خبری نشده است.

مقدم با اشاره به اینکه تورم در سال ۹۴ حدود ۱۲ درصد بود و در سال ۹۷ بر اساس اعلام مسوولان به ۳۷ درصد رسید، تصریح کرد: اگر نرخ تورم اعلامی را در نظر بگیریم قیمت یک نان لواش ۲۱۰ تومانی در سال ۹۳ اگر مطابق تورم افزایش می‌یافت اکنون به حدود ۴۰۰ تومان رسیده بود و در این بین هم نانوایان راضی بودند هم به مردم فشار وارد نمی‌شد و هم کیفیت نان حفظ می‌شد.

رییس اتحادیه نانوایان سنتی با بیان اینکه قیمت نان در حدی است که با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست، خاطرنشان کرد: هزینه تولید نان بیشتر از قیمت آن است، هزینه‌ها ۱۰ برابر شده، اما درآمد‌ها افزایش نیافته است. وی ادامه داد: دستمزد کارگران ۳۶ درصد افزایش یافت، بیمه و حامل‌های انرژی و سایر مولفه‌های تولید نیز افزایش یافته و نانوایان تحت فشار قرار گرفته‌اند.

مقدم با بیان اینکه سازمان حمایت هیچ زمان آنالیز قیمتی ما را قبول نکرده و همیشه کمتر از آن را تایید کرده است، تاکید کرد: افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی قیمت نان فایده‌ای ندارد، اگر با تورم پیش می‌رفتیم اکنون باید قیمت نان حدود دو برابر قیمت فعلی بود.

رییس اتحادیه نانوایان سنتی تصریح کرد: دولت کاری که برای کارخانه‌های آرد به عنوان حق آسیابانی انجام داد برای نانوایان نیز انجام دهد و طی سال‌هایی که قیمت افزایش نیافت هزینه آن را به نانوایان پرداخت کند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران