شماره امروز: ۵۴۷

معاون حقوقی رییس‌جمهوری خبر داد

| کدخبر: 141955 | |

معاون حقوقی رییس‌جمهوری از تشکیل کمیته ملی برای پیگیری امور حقوقی و خسارت‌های ناشی از تحریم در دولت خبر داد.

معاون حقوقی رییس‌جمهوری از تشکیل کمیته ملی برای پیگیری امور حقوقی و خسارت‌های ناشی از تحریم در دولت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، لعیا جنیدی در مورد ماموریت رییس‌جمهوری به معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری برای تدوین لایحه شکواییه‌ای علیه مجریان امریکایی اعمال فشار بر ملت ایران، گفت: حتما دعاوی لازم و لوایحی را که هم جنبه حقوقی و هم ارزیابی خسارت و مستند‌سازی دارد پیش می‌بریم و همچنان که قبلا هم گفته بودم کمیته ملی برای امور حقوقی تحریم و مساله خسارات ناشی از تحریم قبلا تشکیل شده است.

جنیدی اظهار داشت: این کمیته جلسات متعددی داشته و همچنین مستندسازی هم در این زمینه صورت گرفته است، بنابراین با این دستور رییس‌جمهوری لازم بود تا مستندات از نظر میزان خسارت جمع‌آوری شود که اکنون این کار را انجام می‌دهیم.

وی تصریح کرد: در سال 98 با توجه به اقدامات انجام شده این کار محقق خواهد شد. معاون حقوقی رییس‌جمهوری در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه سال 98 سال انتخابات مجلس است، برخی‌ها معتقدند با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشت مردم حضور مردم در پای صندوق‌های رای کاهش می‌یابد وظیفه دولت برای حل مشکلات مردم چیست؟ گفت: این طور نیست زیرا مردم به سرنوشت خودشان حساس هستند و به عقیده من وقتی شرایط سخت‌تر باشد مردم حساس می‌شوند تا کسانی را در مصدر قدرت بنشانند که قادر باشند که این شرایط را اداره کنند.

جنیدی گفت: بنابراین باید به حساسیت مردم نسبت به سرنوشتشان التفات داشته باشیم، البته دولت هم برای حل مشکلات معیشتی مردم باید تمام تلاش خود را بکند.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر تمام کسانی که برای مشارکت ارزش قائل هستند و می‌دانند که مشارکت چقدر می‌تواند در اداره موفق امور سیاسی موثر باشد همه فرهیختگان، نخبگان، گروه‌های مرجع باید به مردم توجه و تنبه بیشتر بدهند که این مشارکت حتی در شرایط سخت لازم و شاید ضروری‌تر باشد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران