شماره امروز: ۵۴۷

با وجود افزایش فشار امریکا بر شرکت‌های روسی

| کدخبر: 140081 | |

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با بیان اینکه فشارهای زیادی از سوی امریکا به شرکت‌های روسی برای کار با ایران وارد می‌شود، اعلام کرد: مسکو به همکاری‌های تمام‌عیار با ایران ازجمله در عرصه انرژی هسته‌ای ادامه می‌دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با بیان اینکه فشارهای زیادی از سوی امریکا به شرکت‌های روسی برای کار با ایران وارد می‌شود، اعلام کرد: مسکو به همکاری‌های تمام‌عیار با ایران ازجمله در عرصه انرژی هسته‌ای ادامه می‌دهد. به گزارش ایرنا،

«ماریا زاخارووا» روز گذشته در کنفرانس مطبوعاتی خود در وزارت امور خارجه روسیه ادامه داد: تلاش‌های واشنگتن برای ترساندن بخش تجاری روسیه به تحریم به خاطر همکاری با ایران غیرقابل قبول و نگران‌کننده است. وی با اشاره به فشار بر شرکت‌های روسی از سوی سازمان غیردولتی امریکایی «اتحاد علیه ایران هسته ای» برای عدم همکاری با ایران، اظهار داشت: اقدامات این تشکیلات سیاسی و وابسته از چارچوب پذیرفته شده درباره تشکیلات غیردولتی و رفتار آنها در خارج از کشور خود فراتر می‌رود.  به گفته زاخارووا، سازمان اجتماعی «اتحاد علیه ایران هسته ای»، شرکت‌های اقتصادی روسیه را که با ایران در عرصه‌های مختلف همکاری می‌کنند، تهدید می‌کند.  وی ادامه داد: ما مقصر نیستیم که موضع امریکا در مساله ایران دایما همانند آب و هوا تغییر می‌کند، بخش تجاری این طور فعالیت نمی‌کند. زاخارووا افزود: موضوعاتی مانند برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری و اجرای طرح‌ها و دیگر موضوعات مطرح است.  سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: «اتحاد علیه ایران هسته ای» پی در پی درخواست می‌کند که شرکت‌های روسیه در طول دو هفته گزارش کتبی از ماهیت همکاری با شرکای ایرانی ارایه دهند و آنها را از پیامدهای تحریم‌های امریکا می‌ترساند. زاخارووا تصریح کرد: تلاش‌های امریکا برای اعمال فشار و ترساندن بخش تجاری روسیه، ادامه اقدامات ناشایستی است که از سوی دولت کنونی امریکا آغاز شده است؛ آنها (مقامات واشنگتن) در اقدامات ضد‌ایرانی واقع‌بینی را از دست داده‌اند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران