شماره امروز: ۵۴۷

بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد

| کدخبر: 139523 | |

تعادل|پس از حدود دو ماه از اعلام اخباری مبنی بر آنکه صادرکنندگانی که ارز حاصل از صادرات خود را به کشور برگردانده‌اند تشویق می‌شوند و آن دسته از صادرکنندگانی که از این کار خودداری کرده‌اند تنبیه

تعادل|پس از حدود دو ماه از اعلام اخباری مبنی بر آنکه صادرکنندگانی که ارز حاصل از صادرات خود را به کشور برگردانده‌اند تشویق می‌شوند و آن دسته از صادرکنندگانی که از این کار خودداری کرده‌اند تنبیه، ‌روز گذشته بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای دستور العمل تشویق صادرکنندگانی که ارز حاصل از صادرات را به کشور بازگردانده‌اند ابلاغ کرد. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، کمیته سیاست‌گذاری نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات، در راستای تشویق صادرکنندگانی که مطابق دستورالعمل‌های ابلاغی نسبت به بازگشت ارز حاصل از صادرات خود اقدام کرده‌اند، ‌طبق جدول زیر که در تاریخ ۲۴ بهمن ۹۷ مصوب کرد، ‌تشویق‌ها را اعلام می‌کند.

Taadol-01

1- اعتبار این مصوبه و ضوابط اعلامی در آن تا پایان سال 1397 است.

2- کلیه مفاد سایر مصوبات مرتبط همچنان به قوت خود باقی است.

3- رفع تعهد بازگشت ارز حاصل از صادرات، منوط به ثبت کلیه اطلاعات توسط بانک و صرافی‌های مجاز در سامانه نیما و سنا حسب مورد خواهد بود.

4- صادرکنندگانی که بیش از 60 درصد ارز حاصل از صادرات خود را مطابق مصوبات پیشین به چرخه اقتصادی بازگردانده‌اند، علاوه بر موارد فوق در صورت نیاز به تخصیص و تامین ارز در اولویت بانک مرکزی قرار خواهند گرفت.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران