شماره امروز: ۵۴۷

| | |

وزیر کشور از تصویب لایحه جامع انتخابات در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت خبر داد و گفت: در مورد این لایحه پیش از این با مرکز پژوهش‌های مجلس،

وزیر کشور از تصویب لایحه جامع انتخابات در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت خبر داد و گفت: در مورد این لایحه پیش از این با مرکز پژوهش‌های مجلس، کمیسیون شوراها و شورای نگهبان هماهنگی لازم انجام شده است. عبدالرضا رحمانی فضلی پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درخصوص اصلاح لایحه انتخابات اظهار داشت: این لایحه از سال 95 از سوی وزارت کشور به دولت ارایه شد و با توجه به ابلاغ سیاست‌های کلی از جانب رهبر معظم انقلاب، مجددا به وزارت کشور مسترد و با آن سیاست‌ها منطبق شد.

وی افزود: در کمیسیون سیاسی دفاعی دولت بررسی‌های لازم درباره این لایحه انجام گرفت و امروز در دولت تصویب شد.

وزیر کشور یادآور شد: از جمله مشخصات این لایحه، تجمیع انتخابات است زیرا ما قوانین مختلفی داشتیم و هر انتخابات را با یک قانون اداره می‌کردیم. رحمانی فضلی ادامه داد: در این لایحه احراز صلاحیت‌ها تعریف دقیق‌تری شد تا افرادی که دارای صلاحیت‌های کلی هستند، بتوانند شرکت کنند. تبلیغات، شفافیت‌های مالی، نظارت، چگونگی اجرا و نقش وزارت کشور از جمله مسائلی بودند که در این لایحه به آن پرداخته شد.

وزیر کشور گفت: در مورد این لایحه پیش از این با مرکز پژوهش‌های مجلس، کمیسیون شوراها و شورای نگهبان هماهنگی لازم انجام شده است. رحمانی فضلی تاکید کرد: لایحه جامع انتخابات، لایحه نسبتا جامع و خوبی است و امیدواریم با بررسی‌های کارشناسی در مجلس تکمیل شود تا بتوانیم انتخابات سال 98 را با این قانون اجرا کنیم. وی در خصوص استانی شدن انتخابات مجلس هم اظهار داشت: با توجه به اینکه دو فوریت لایحه استانی شدن انتخابات در مجلس تصویب شده است بنابراین نیازی ندیدیم در این لایحه آن بیاریم.

وزیر کشور یادآور شد: دولت در خصوص استانی شدن انتخابات قبلا نظرش را اعلام کرده و موافق این موضوع است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران