شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 138295 | |

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط خطیر امروز کشور بر نقش مهم صدا و سیما به عنوان یکی از ارکان مهم نظام تاکید کرد و گفت: رسانه ملی با شناخت و رصد دقیق مسائل به درمان چالش‌های کشور کمک کند.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط خطیر امروز کشور بر نقش مهم صدا و سیما به عنوان یکی از ارکان مهم نظام تاکید کرد و گفت: رسانه ملی با شناخت و رصد دقیق مسائل به درمان چالش‌های کشور کمک کند.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی در هفتمین نشست سراسری مدیران رسانه ملی با عنوان راهبردهای رسانه ملی در دهه پنجم انقلاب اسلامی گفت: امروز شرایط برای تصمیم‌گیری‌های مهم در کشور تغییر کرده است و باید با شناخت این شرایط گام برداشت.

رییس مجلس یکی از موضوعاتی که رسانه ملی باید در آن قوی و کنشگر ورود کند فضای مجازی دانست و رویکردهای مهم رسانه ملی در مواجهه با فضای مجازی را برشمرد. وی با اشاره به جنگ رسانه‌ای و اقتصادی امریکا علیه ایران افزود: آنها سرمایه‌گذاری‌های سنگینی در این زمینه کرده‌اند که بر هم زدن بازار ارز و سکه در ماه‌های قبل از جمله عملیات روانی دشمن با ابزار رسانه‌ای خود بود.

لاریجانی با تاکید بر اینکه پرداختن به مسائل کشور در رسانه باید با نگاه درمان آن چالش باشد، بیان کرد: رصد دقیق شرایط و حوادث کشور و ترسیم افق‌های روشن از اقداماتی است که رسانه ملی می‌تواند با ارایه تفسیر و تحلیل و بهره‌گیری از دیدگاه صاحب نظران برای حل مسائل چاره‌اندیشی کند. او با اشاره به آثار مکتوب درباره دوران سیاه پهلوی گفت: طبق اسناد، 95 درصد مسوولان در رژیم پهلوی فاسد و حدود 5 درصد سالم بودند اما دشمن با ابزار رسانه‌ای خود می‌کوشد آن را وارونه جلوه دهد. لاریجانی به برخی چالش‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور پرداخت و فربه شدن دولت را یکی از این چالش‌ها دانست که 85 تا 90 درصد بودجه کشور را به خود اختصاص می‌دهد. رییس مجلس شورای اسلامی بحران آب را یکی دیگر از مشکلاتی خواند که نتیجه استحصال بیش از حد از منابع زیرزمینی است. وی وضعیت محیط زیست و همچنین پسماندها در تهران و دیگر شهرهای کشور را از دیگر چالش‌ها برشمرد و تصریح کرد: اشتغال و بیکاری نیز امری است که از اول تاکنون با فراز و فرود مواجه بوده است. نرخ تورم نیز که معمولا دو رقمی بوده بخشی از مشکلات اساسی و مزمن کشور است. لاریجانی از تأکید رهبرمعظم انقلاب به شورای هماهنگی اقتصادی و سران قوا یاد که باید برای حل این مشکلات اصلاحات ساختاری انجام شود. وی رفع این مشکلات را مستلزم اراده ملی دانست که رسانه ملی برای جلب آن تأثیر بسزایی دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران