شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137460 | |

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: ایران به دنبال برقراری روابط اقتصادی و سیاسی با همسایگان منطقه‌ای خود است تا کم‌کاری اروپایی‌ها در راه‌اندازی SPV را جبران کند. هادی شوشتری در گفت‌وگو با خانه‌ملت،

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: ایران به دنبال برقراری روابط اقتصادی و سیاسی با همسایگان منطقه‌ای خود است تا کم‌کاری اروپایی‌ها در راه‌اندازی SPV را جبران کند. هادی شوشتری در گفت‌وگو با خانه‌ملت، با یادآوری اینکه برجام توافق چندجانبه بود، گفت: بر اساس منطق تدوین حقوق بین‌الملل پیمان‌ها با وجود خروج یکی از طرف‌ها در توافق چندجانبه حیات توافق و معاهده می‌تواند ادامه پیدا کند.  نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اروپایی‌ها هم به دنبال خروج امریکا از برجام آمادگی خود برای ادامه برجام را اعلام کردند، پیرو خروج ایالات متحده امریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران، در مورد برقراری کانال مالی صحبت‌های مطرح شد. وی افزود: اتحادیه اروپا به لحاظ موضع‌گیری‌های سیاسی بعد از خروج امریکا از برجام و در مورد برقراری کانل مالی مواضع سیاسی به موقع و به هنگامی اتخاذ کرده است اما به لحاظ اقدام عملی انتظارات جمهوری اسلامی ایران را برآورده نکرده است. شوشتری یادآور شد: اقدام اتحادیه اروپا در میدان نتوانسته انتظارات ایران را برآورده کند، از این رو وزیر امور خارجه بارها اعلام کرده که ما منتظر اروپایی‌ها نخواهیم ماند هرچند علاقه‌مند به همکاری با اروپایی‌ها هستیم از این رو از مجاری دیگر موضوعات و مسائل خود را پیگیری خواهیم کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: جمهوری اسلامی ایران از همین رو با سفر به کشورهای دیگر و مذاکره با برخی از سران کشورها مانند هند یا چین یا روسیه یا عراق به دنبال برقراری روابطی است که کم کاری اروپایی‌ها را جبران کنند. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: موضع‌گیری سیاسی و اقدامی اتحادیه اروپا خوب بوده اما اروپایی‌ها باید در سیاست عملی هم اراده کنند و به تعهدات خود پایبند باشند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران