شماره امروز: ۵۴۷

سفیر آفریقای جنوبی :

| | |

سفیر آفریقای جنوبی با اشاره به خروج امریکا از برجام، گفت: از اجرای تعهدات برجامی توسط ایران اطلاع داریم و از حفظ و تداوم اجرای برجام حمایت می‌کنیم. به گزارش خانه ملت،

سفیر آفریقای جنوبی با اشاره به خروج امریکا از برجام، گفت: از اجرای تعهدات برجامی توسط ایران اطلاع داریم و از حفظ و تداوم اجرای برجام حمایت می‌کنیم. به گزارش خانه ملت، ویکا خومالو در دیدار با حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: آفریقای جنوبی بعد از انقلاب دو کشور، همواره روابط دوستانه‌ای با ایران داشته است و هرگز حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران را از آزادی‌خواهی مردم کشور خود فراموش نخواهد کرد. وی با اشاره به استقبال مجلس و دولت آفریقای‌جنوبی از تقویت روابط فیمابین اظهار داشت: آفریقای جنوبی به دنبال توسعه همکاری‌های خود با جمهوری اسلامی ایران در حوزه تجاری و اقتصادی است و در این مسیر علاوه بر تاکید بر اهمیت اجرایی شدن توافقات موجود، خواهان همکاری در حوزه‌های دیگری است که دو طرف توان و ظرفیت بالایی دارند. سفیر آفریقای جنوبی در تهران با اشاره به خروج امریکا از برجام گفت: ما از اجرای تعهدات برجامی توسط ایران اطلاع داریم و از حفظ و تداوم اجرای برجام حمایت می‌کنیم.  خومالو افزود: آفریقای جنوبی بر همکاری بیشتر با ایران در چهارچوب برجام تاکید دارد. وی حوزه فناوری‌های نو را زمینه‌ای مستعد برای همکاری دو طرف بیان کرد و ابراز امیدواری کرد شاهد توسعه همکاری‌های ایران و آفریقای جنوبی در این مورد باشیم.

  راهبرد ایران کاهش تنش از موضع قدرت است

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه ایران و آفریقای جنوبی گفت: بعد از انقلاب اسلامی ایران روابط ایران و آفریقای جنوبی در سطوح بالا و براساس احترام متقابل دنبال شده است که با تلاش مسوولان دو کشور این سطح از روابط باید حفظ شده و تداوم یابد. وی افزود: یکصد سند همکاری میان ایران و آفریقای جنوبی امضا شده‌اند که گواه روابط دوستانه فیمابین است اما باید توافقات دو کشور اجرایی شده و روی کاغذ باقی نماند. او با اشاره به عضویت آفریقای جنوبی در مجموعه کشورهای بریکس بیان کرد: ایران می‌تواند با همکاری در گروه کشورهای بریکس، توان این مجموعه را افزایش دهد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران