شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه انرژی| دیروز طرح انتقال نفت خام گوره - جاسک و پایانه مربوطه (مکران) میان شرکت ملی نفت ایران و مشارکت شرکت پتروامید آسیا و شرکت سرمایه‌گذاری امید به امضا رسید .

مخزن‌سازی 10 میلیون بشکه نفت در بندرجاسک

گروه انرژی| دیروز طرح انتقال نفت خام گوره - جاسک و پایانه مربوطه (مکران) میان شرکت ملی نفت ایران و مشارکت شرکت پتروامید آسیا و شرکت سرمایه‌گذاری امید به امضا رسید .  به گزارش خبرنگار تعادل، ‌بر اساس این طرح قرار است مخازن ذخیره‌سازی نفت خام در بندر جاسک بصورت BOT احداث شود . هزینه اجرای این طرح 606 میلیون یورو برآورد شده و مدت احداث 3 سال پیش بینی شده است . با اجرا و تکمیل این طرح، 10 میلیون بشکه انواع نفت خام سبک و سنگین صادراتی ایران در بندر جاسک ذخیره خواهد شد. همچنین با اجرای این طرح روزانه یک میلیون بشکه نفت خام سبک و سنگین از خط لوله 42 اینچ گوره – جاسک به این مخازن منتقل خواهد شد . با ساخت این مخازن پیش بینی می‌شود که ظرفیت نگهداری و صادرات با توجه به نیازهای آتی گسترش یابد. متنوع کردن منابع صادراتی نفت خام و امکان تأمین خوراک پالایشگاه‌های برنامه‌ریزی شده جهت احداث در بندر جاسک با هدف حضور در بازار جهانی فرآورده‌های نفتی از دیگر برنامه‌های این طرح است .  براساس مفاد و شرایط پیمان منعقد شده در این قرارداد، ‌سرمایه‌گذار در مدت 3 سال نسبت به تأمین سرمایه، طراحی، تأمین کالا و تجهیزات، ساخت و راه‌اندازی مخزنگاه و طی مدت 15 سال نسبت به تعمیر، نگهداری و بهره‌برداری از آن اقدام می‌کند. مالکیت مجموعه در پایان سال هجدهم (پایان دوره 15 ساله بهره‌برداری) به شرکت ملی نفت ایران منتقل می‌شود.

خبرنگاران آزاد از مزایای تامین اجتماعی بهره مند می‌شوند

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه‌ای از اجرای تفاهم‌نامه‌ای برای بیمه خبرنگاران آزاد خبر داد و اعلام کرد این خبرنگاران از مزایای تامین اجتماعی بهره مند می‌شوند. به گزارش معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در اطلاعیه اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی آمده است: خبرنگاران آزاد «فاقد کارفرمای مشخص» که تحت پوشش مقررات حمایتی خاص نباشند می‌توانند در قالب توافقنامه فی‌ما‌بین معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی با درج اطلاعات مطبوعاتی در بخش خبرنگاران سامانه جامع رسانه‌ها (e-rasaneh.ir) اقدام نمایند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران