شماره امروز: ۵۴۷

نوبخت:

| کدخبر: 130634 | |

رییس سازمان برنامه و بودجه کل کشور گزارشی از تحقق منابع مالی کشور در 6 ماهه دوم سال خبر داد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کل کشور گزارشی از تحقق منابع مالی کشور در 6 ماهه دوم سال خبر داد.

محمدباقر نوبخت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نشست روز یک‌شنبه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات گفت: از آنجایی که 6 ماه از اجرای قانون بودجه سال 1397 گذشته است و با توجه به شرایطی که کشور دارد لازم است نمایندگان کمیسیون در جریان عملکرد بودجه در 6 ماهه گذشته باشند و بدانند برای نیمه دوم سال با چه سیاست‌هایی عمل می‌کنیم تا هم منابع مالی تامین شود و هم فشارهای اقتصادی جبران خواهد شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کل کشور با اشاره به گزارش ارایه شده در جلسه کمیسیون ادامه داد: به همین جهت دراین جلسه گزارشی داده شد منابع مالی در 6 ماهه اول سال چیزی حدود 154 هزار میلیارد تومان بود که از 3 محل درآمدی از جمله مالیاتی، گمرکی، واگذاری دارایی سرمایه که عمدتا فروش نفت و واگذاری دارایی مالی که عمده آن را فروش اوراق مالی و اسناد خزانه تشکلی می‌دهد، محقق کردیم.

وی گفت: در دو بخش اول در آمدی63 هزار میلیاد تومان تامین مالی شد و در خصوص واگذاری دارایی‌های مالی هم در حد 27 هزار میلیارد تومان کسب درآمد صورت گرفت. این رقم نسبت به آنچه درقانون بودجه پیش بینی شده حدود 78 درصد بود اما نسبت به عملکرد بودجه سال گذشته حداقل 48 درصد منابع افزایش پیدا کرده است.

نوبخت در ادامه بیان داشت: با همه این اوصاف اینکه از چه محل‌هایی برای 6 ماهه دوم برنامه را تنظیم کنیم تا هم با تحریم‌ها مقابله کنیم و هم فشاری که به معشیت مردم وارد شد با روش‌های جبرانی بتوانیم نوعی کاهش دهیم در جلسه بحث و از نظر نمایندگان استفاده شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کل کشور گفت: امیدواریم با وفاق بیشتری همانطوری که دو قوه مقننه و مجریه با همکاری با قوه قضاییه در چارچوب شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه تصمیمات شان را هماهنگ‌تر می‌کند، سازمان برنامه وکمیسیون برنامه جلسات مشترکی داشته باشند و تبادل نظر به دیدگاه هم نزدیک شوند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران