شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130548 | |

مدیر بانک «استاندارد چارترد» انگلیس اعلام کرد: تحریم‌های امریکا علیه صنعت نفت ایران می‌تواند قیمت نفت را به یکصد دلار برای هر بشکه برساند.

بانک انگلیسی:

 تحریم‌ ایران، بهای نفت را به 100 دلار  می‌رساند

مدیر بانک «استاندارد چارترد» انگلیس اعلام کرد: تحریم‌های امریکا علیه صنعت نفت ایران می‌تواند قیمت نفت را به یکصد دلار برای هر بشکه برساند. با وجود فشارهای امریکا برای محدودسازی و توقف صادرات نفت ایران، واکنش‌های منفی نسبت به این اقدام در حال افزایش است. برخی کارشناسان معتقدند امریکا با این فشارها قادر به توقف کامل صادرات نفت ایران نیست و باعث نوسان بازار نفت و افزایش قیمت‌ها تا محدوده بشکه‌ای یکصد دلار می‌شود. به گزارش تارنمای وزارت نفت از نشریه «پلاتس» انگلیس، «پال هورنسل» از مدیران بانک انگلیسی استاندارد چارترد اعلام کرد: تحریم‌های امریکا ضد ایران می‌تواند در پایان سال جاری میلادی سبب خلأ وحشتناک در بازار شود. وی گفت: ما اکنون با قیمت 82 دلار روبروییم و فاصله چندانی با یکصد دلار نداریم. با این همه، از دید این کارشناس، قیمت یکصد دلاری نفت دوام چندانی نخواهد داشت.  بانک استاندارد چارترد هفته گذشته با استناد به تحریم‌های امریکا ضد ایران، برآورد خود را از میانگین قیمت شاخص نفت خام برنت در سال آینده میلادی، سه دلار افزایش داد و به 78 دلار رساند. این بانک همچنین پیش‌بینی کرد میانگین قیمت نفت در سال 2020 میلادی 85 دلار برای هر بشکه خواهد بود. ایران در فصل بهار امسال بطور میانگین روزانه 2 میلیون و 600هزار بشکه نفت و میعانات گازی صادر کرد که حدود 40 درصد آن به اروپا و بقیه به آسیا صادر شد.

پیگیری سه قوه برای تسویه  با سپرده‌گذاران موسسات اعتباری

نایب رییس مجلس، آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه برای پیگیری مشکلات موسسات مالی و اعتباری با موضوع پرداخت سپرده‌ها تا سقف یک میلیارد تومان را تشریح کرد. مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح آخرین نشست نمایندگان سران قوا برای پیگیری مشکلات سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری، گفت: با تغییر رییس کل بانک مرکزی، حنیفی جایگزین حیدری در بخش نظارت بانک مرکزی شده است که هم اکنون در حال استخراج و جمع بندی پرونده پرداخت به سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری از ابتدا تاکنون است. نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگان سران سه قوه در حال پیگیری پرداخت و تسویه مطالبات سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری تا سقف یک میلیارد تومان هستند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران