شماره امروز: ۵۴۷

نامه نمایندگان به لاریجانی

| کدخبر: 130543 | |

جمعی از نمایندگان مجلس با نگارش نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی ضمن تاکید بر اینکه تاکنون کار تحقیقی و دقیق با استفاده از نظرات همه کارشناسان درباره FATF انجام نشده است

جمعی از نمایندگان مجلس با نگارش نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی ضمن تاکید بر اینکه تاکنون کار تحقیقی و دقیق با استفاده از نظرات همه کارشناسان درباره FATF انجام نشده است، خواستار برگزاری نشستی برای بررسی ابعاد کامل FATF شدند. به گزارش فارس، جمعی از نمایندگان مجلس با نگارش نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی خواستار برگزاری نشستی برای بررسی ابعاد کامل FATF شدند.

در این نامه خطاب به رییس مجلس آمده است:

همانطوریکه مستحضرید مقام معظم رهبری در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال جاری در ارتباط با پیوستن به پیمان‌نامه‌ها و ... مطالبی را فرمودند که به اختصار عرض می‌نماییم.

۱- پیمان‌نامه‌ها و ... در جایی پخت و پز می‌شود.

۲- در این پیمان‌ها بعضا مطالب خوبی هم هست.

۳- در موضوع این پیمان‌‌نامه‌ها و هرکجا مطالب خوب و مفید است در قوانین داخلی به آن بپردازیم و قانون خوب داشته باشیم.

۴- در نهایت با بررسی همه‌جانبه آنچه صلاح و مصلحت کشور است رأی داده شود.

حال با در نظر گرفتن رهنمودهای شفاف و صریح معظم له آیا جایی برای ما نمایندگان باقی ماند که در مورد FATF و به جای کار و تلاش با مراعات محورهای چهارگانه فوق انتظار نظر و رهنمود مجددی از ایشان داشته باشیم، حضرتعالی مستحضرید در این مدت کار تحقیقی و دقیق با استفاده از نظرات همه کارشناسان خبره (در دولت و دانشگاه‌ها و حوزه) انجام نداده‌ایم و با این بیش زمینه و متأسفانه فضاسازی‌های له و علیه در فضای مجازی و رسانه‌ای نگران این هستیم که نتیجه مطلوب حاصل نشود لذا پیشنهاد و درخواست داریم با مدیریت کمیسیون امنیت ملی و حقوقی یک اجلاسی دو روزه با دعوت از همه صاحب‌نظران (داخل و بیرون دولت) و با حضور نمایندگان به عنوان مستمع و پرسشگر تشکیل شود تا نتیجه و جمع‌بندی آن کمک نماید روی ریل مورد نظر مقام معظم رهبری حرکت و تصمیم قاطع اتخاذ نماییم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران