شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130462 | |

«انزوای تاریخی امریکا و تشریح مواضع صلح طلبانه ایران» مهم‌ترین دستاوردهایی است که از منظر رییس‌جمهوری در جریان سفر به نیویورک تحقق پیدا کرد

«انزوای تاریخی امریکا و تشریح مواضع صلح طلبانه ایران» مهم‌ترین دستاوردهایی است که از منظر رییس‌جمهوری در جریان سفر به نیویورک تحقق پیدا کرد . رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه «در سفر اخیر به نیویورک مواضع ایران به صراحت اعلام شد» گفت: مهم‌ترین مساله‌ای که امسال در مجمع عمومی سازمان ملل بارز و مشهود بود، حقانیت ایران و قرار گرفتن در انزوایی تاریخی برای ایالات متحده امریکا بود. اما در کنار این دستاوردها؛ رییس‌جمهوری با اشاره به بازگرداندن تندیس منقش به چهره یک سرباز هخامنشی که متعلق به 2500 سال قبل است، اظهار کرد: سفر به نیویورک رهاورد دیگری داشت و آن بازگرداندن یک اثر تاریخی است که مربوط به 2500 سال پیش می‌شود. برای بازگرداندن این اثر تاریخی، مدت‌ها کار بسیار قوی حقوقی انجام شد تا در نهایت توانستیم ضمن بازپس گرفتن این اثر تاریخی، آن را همراه با خود به تهران بیاوریم. روحانی ظهر پنج‌شنبه پس از بازگشت از سفر سه روزه به نیویورک جهت حضور و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل در فرودگاه مهرآباد به ارایه گزارشی از دستاوردهای سفر خود پرداخت و اظهار کرد: در این سفر مجموعا با 17 تن از مقامات رهبران کشورها و مسوولان سازمان‌های بین‌المللی دیدارهایی انجام دادم. به نظر من مهم‌ترین مساله‌ای که امسال در مجمع عمومی سازمان ملل بارز و مشهود بود حقانیت جمهوری اسلامی ایران و زورگویی دولت امریکا بود؛ امریکا مسیر یکجانبه‌گرایی در دنیا ایجاد کرده است و نسبت به نهادها، سازمان‌ها و مقررات بین‌المللی بی‌اعتنایی می‌کند. او خاطرنشان کرد: به نظر من امریکایی‌ها از مجمع عمومی امسال سازمان ملل هیچ دستاوردی نداشتند و حتی مشاهده کردیم که در آغاز سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل، زمانی که او داشت از اقدامات دولت دو ساله خود دفاع می‌کرد همه سالن سازمان ملل به او خندیدند به گونه‌ای که این خنده در رسانه‌های امریکا تحقیر دولت و ملت این کشور تلقی شد.

رییس‌جمهور تصریح کرد: توانستیم مواضع خود را که مواضع رهبری، ملت و کل نظام جمهوری اسلامی ایران است در جریان سخنرانی‌ها و دیدارهای دوجانبه در سفر به نیویورک به صراحت بیان کنیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران