شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129760 | |

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سقف تصمیم‌گیری تسهیلات اشتغال روستایی در اختیار استان‌ها از شش میلیارد تومان به 10 میلیارد تومان افزایش یافت.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سقف تصمیم‌گیری تسهیلات اشتغال روستایی در اختیار استان‌ها از شش میلیارد تومان به 10 میلیارد تومان افزایش یافت. به گزارش ایرنا از وزارت کشور، انوشیروان محسنی بندپی روز گذشته در همایش استانداران سراسر کشور در محل وزارت کشور، افزود: سقف تسهیلات قابل تصویب در استان‌ها تاکنون شش میلیارد تومان بوده و باید طرح‌های بالای شش میلیارد تومان در کمیته فنی ملی به تصویب می‌رسیدند اما به درخواست و موافقت استانداران بنا بر این شد که کمیته فنی استان‌ها دارای این اختیار باشند که طرح‌های تا 10میلیارد تومان را بررسی و تصویب کنند.

محسنی بندپی اظهار داشت: سقف تصمیم‌گیری برای تسهیلات اشتغال روستایی در استان‌ها ابتدا دو و نیم میلیارد تومان بود که به شش میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و اکنون به درخواست استانداران اختیار تصمیم‌گیری را به سقف 10 میلیارد تومان ارتقاء دادیم. وی ادامه داد: به منظور ایجاد هماهنگی بیشتر میان استانداران و ستاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کمیته‌ای منتخب از پنج استاندار و نمایندگان این وزارتخانه تشکیل می‌شود تا نظرات استانداران را در دستورالعمل‌ها و شیوه‌های فنی در چارچوب قانون مصوب مجلس لحاظ کند.  سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ضمانت طرح‌های سرمایه‌گذاری پیشنهادی روستاییان از این پس با سهولت و سرعت بیشتری انجام می‌شود. محسنی بندپی تاکید کرد: از این پس رسته‌های منتخب هر استان نیز با انجام مطالعه و بررسی مجدد و تصویب در کارگروه اشتغال استان‌ها قابل بازنگری است.  وی ضمن ابراز خرسندی از گفت‌وگو با استانداران که همزمان مسوولیت کارگروه اشتغال استان و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان‌ها را بر عهده دارند، از فعالیت تک تک این افراد به دلیل نقش فعال شان در برنامه‌های اشتغال کشور قدردانی کرد.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هدف از برگزاری این نشست را هماهنگ سازی برنامه‌های اشتغال کشور و همچنین بهینه سازی نحوه اجرای آنها با استفاده از تجربیات استانداران دانست و گفت: با وجود نوسان در اقتصاد کشور بر اساس داده‌های مرکز آمار در سال‌های 94 و پس از آن همواره تعداد قابل توجهی از اشتغال جدید را در کشور تجربه کرده ایم که تجربه نادری در جهان بوده است اما همه می‌دانیم که این اشتغال مبتنی بر شرایط موجود بوده است و کفایت نیاز کشور را نمی‌کرده است به همین دلیل نیز جامعه آن را لمس نمی‌کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران