شماره امروز: ۵۴۷

رییس‌جمهوری:

| کدخبر: 129400 | |

رییس‌جمهوری گفت: ملت و دولت کنار یکدیگر بوده و دستگاه‌های اجرایی با تمام توان به دنبال حل مشکلات مردم هستند.

رییس‌جمهوری گفت: ملت و دولت کنار یکدیگر بوده و دستگاه‌های اجرایی با تمام توان به دنبال حل مشکلات مردم هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه‌شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، به تحلیل شرایط موجود و توطئه دشمنان نظام اسلامی برای ضربه زدن به اقتصاد کشور و ایجاد مشکل در زندگی مردم پرداخت و افزود: با وجود رهبری شجاع و مدبر و مردم فداکار و مصمم از این مرحله نیز عبور خواهیم کرد، اما همه مسوولان، تریبون داران، احزاب و رسانه‌ها در معرض امتحان قرار دارند.

روحانی به برخی از واقعیت‌های اقتصادی کشور از جمله افزایش صادرات و کاهش واردات کشور در شش ماهه اخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت: ملت و دولت کنار یکدیگرند و دستگاه‌های اجرایی با تمام توان به دنبال حل مشکلات مردم خواهند بود.

رییس‌جمهوری ضمن اشاره به آمار رشد 20 درصدی نقدینگی کشور در یک سال گذشته، نقدینگی را به ویژه وقتی با منشأ پایه‌پولی باشد، مشکل ‌آفرین برای اقتصاد کشور دانست و با تاکید بر برنامه‌های دولت برای مدیریت نقدینگی به سمت تولید و اشتغال افزود: بخش‌ قابل ملاحظه‌ای از افزایش نقدینگی در سال‌های اخیر مربوط به فعالیت موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز بود در حالی که با وجود روال گذشته این دولت هرگز برای اداره کشور در پی استقراض از بانک مرکزی نشد.

رییس‌جمهوری ماه محرم را پیام‌آور ایثار، آرمان خواهی و ایستادگی در مسیر حق دانست و تاکید کرد: پیام قیام ابا عبدالله الحسین(ع) باید متناسب با هر مقطع تاریخی برای مردم تبیین و تفسیر و از این منبع بزرگ الهام ‌بخش در چارچوب نیازهای فرهنگی جامعه و عبور از سختی‌ها بهره برد.

روحانی با اشاره به پیام حضرت امام خمینی (ره) در محرم 1342 و فراخوان ایشان به وعاظ و هیات‌های مذهبی برای بیان حقایق، افزود: پیام امام راحل روح تازه‌ای به سخنرانان و مجالس عزاداری سالار شهیدان بخشید که تا محرم 1357 ادامه یافت و به پیروزی نهضت اسلامی منجر شد.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: همه آزادیخواهان و مسلمانان تحت تاثیر حادثه کم‌نظیر کربلا هستند و جهانیان برابر عظمت و آرمان شهدای کربلا سر تعظیم فرود می‌آورند، حادثه عاشورا نشان داد که جوهر دینداران واقعی هنگام آزمایش‌های سخت و تاریخی عیان می‌شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران