شماره امروز: ۵۴۷

در آستانه بزرگ‌ترین رزمایش روسیه رخ داد

| کدخبر: 129398 | |

روسای جمهوری روسیه و چین دیروز در آستانه بزرگ‌ترین رزمایش نظامی روسیه در شهر ولادی وستوک در خاور دور روسیه با یکدیگر دیدار کردند.

روسای جمهوری روسیه و چین دیروز  در آستانه بزرگ‌ترین رزمایش نظامی روسیه در شهر ولادی وستوک در خاور دور روسیه با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری ها، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در آغاز این دیدار با تشکر از همتای چینی خود برای قبول دعوت او برای حضور در چهارمین همایش اقتصادی بین المللی شرق روسیه اظهار داشت: روابط دو کشور براساس اعتماد متقابل در حال توسعه است و حجم مبادلات تجاری دو طرف به بالاترین سطح ممکن رسیده است. ‘شی جین پینگ’ رئیس جمهوری خلق چین نیز دراین دیدار با بیان اینکه بزرگ‌ترین هیات اعزامی به چهارمین همایش اقتصادی بین المللی شرق روسیه را چین به روسیه آورده است، افزود: این مساله نشانگر آن است که این همایش تا چه اندازه برای چین اهمیت دارد. وی در ادامه اظهار داشت که چین خواهان گسترش روز افزون روابط با روسیه است. چهارمین همایش اقتصادی بین المللی شرق روسیه با شرکت هیات هایی از ده‌ها کشور جهان در منطقه ولادی وستوک در خاور دور روسیه آغاز بکار کرده است. این همایش بین المللی اقتصادی که دیروز در دانشگاه فدرال خاور دور روسیه در جزیره «روسکی» در مجاورت بندر ولادی وستوک آغاز شده است، تا دو روز دیگر ادامه خواهد داشت.

مشروح رزمایش روسیه را در صفحه 7 بخوانید.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران