شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129314 | |

رییس قوه قضاییه گفت: با رسانه‌هایی که میان مردم ایران و عراق تقابل و تفرقه ایجاد می‌کنند،

رییس قوه قضاییه گفت: با رسانه‌هایی که میان مردم ایران و عراق تقابل و تفرقه ایجاد می‌کنند، برخورد می‌شود. به گزارش روابط عمومی قوه قضاییه، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسوولان عالی قضایی با بیان اینکه دشمن در پی ایجاد تفرقه میان مردم ایران و عراق است بر ضرورت خنثی سازی توطئه‌های رسانه‌ای دشمن در حد مقدورات تاکید کرد. وی به ذکر مثالی در این زمینه پرداخت و تصریح کرد: در ایام اخیر، با هدف تحریک مردم عزیزمان شایعه کردند که زائران عراقی در مشهد مقدس اقدام به برخی اعمال خلاف و دون شأن می‌کنند. از سوی دیگر شاهد راه افتادن فتنه‌هایی در بصره بودیم.

آیت‌الله لاریجانی ادامه داد: آنها به وضوح در پی ایجاد تقابل میان مردم ایران و عراق و به ویژه در میان شیعیان هستند. مسوول حشد الشعبی عراق می‌گوید اسنادی معتبر وجود دارد مبنی بر اینکه کنسولگری امریکا در بصره، در موضوع حمله به کنسولگری ایران در این شهر دخیل بوده است. رییس قوه قضاییه تاکید کرد: ما باید در مقابل دشمنی که به آبروی زوار امام رضا (ع) هم رحم نمی‌کند، به هوش باشیم. همین چند هفته پیش که چنین مسائلی مطرح شد، بنده به دادستان تهران گفتم که این شروع یک فتنه است و باید با رسانه‌هایی که این موضوع را برجسته می‌کنند و از این طریق به ایجاد تقابل میان مردم ایران و عراق می‌پردازند، برخورد شود.  وی افزود: البته ممکن است چند نفری هم در گوشه‌ای تخلف کرده باشند که باید در جای خود رسیدگی شود اما برجسته کردن موضوع و تعمیم آن به زوار عراقی حضرت امام رضا (ع) توسط برخی رسانه‌ها مستلزم اعلام جرم دادستانی است. انسان متاسف می‌شود گویی اینان متوجه نمی‌شوند که خط فتنه دشمن چیست. رییس قوه قضاییه همچنین با اشاره به برخی مسائل سیاسی و اجتماعی دیگر از جمله بیانیه‌های مختلفی که به نام برخی افراد منتشر می‌شود، تصریح کرد: متاسفانه افرادی نیز در این میان آب به آسیاب دشمن می‌ریزند. خواصی که باطن امور را می‌فهمند باید توجه کنند که انسجام همه مردم و مسوولان، امروز یک فریضه است و ما در مقابل دشمنی قرار داریم که تمام ابزار خود را برای تحقق اهدافش به میدان آورده است.  وی افزود: البته مردم و مسوولان ما تاکنون با سربلندی ایستاده‌اند و تا به آخر خواهند ایستاد و دشمن غدار را مجبور به عقب‌نشینی خواهند کرد اما باید بصیر بود. ممکن است سلائق افراد و گروه‌ها در داخل کشور مختلف باشد اما در مقابل دشمن باید ید واحده باشیم. آیت‌الله آملی لاریجانی با اشاره به برخی جنجال‌ها در پی رسیدگی‌های قضایی نیز اظهار داشت: از همه قضات و مسوولانی که با استقامت ایستاده‌اند و به تعقیب مجرمان ادامه می‌دهند قدردانی می‌کنم زیرا تلاش این عزیزان باعث شده است همانطور که قول داده بودیم، با سرعت هر چه بیشتر در چارچوب شرع و قانون به پرونده‌ها رسیدگی شود. رییس قوه قضاییه افزود: آنچه در این میان باید یادآوری کنم این است که ما با امواج رسانه‌ای حرکت نمی‌کنیم و براساس قانون، شرع و عدالت به پرونده‌ها رسیدگی می‌کنیم؛ لذا از همه قضات و مسوولان قضایی خواسته‌ام که خدای ناکرده، توهین‌ها، افتراها و فتنه‌گری‌ها باعث نشود که از خط «اعتدال و عدالت» خارج شوند. آیت‌الله آملی لاریجانی ادامه داد: مطمئن هستیم ادامه این خط، عنایات حق تعالی را مشمول حال ما خواهد کرد و قوه قضاییه نیز با عزم راسخ، در مقابل جریان‌هایی که از هیچ افترا، توهین و تخریبی فروگذار نکرده‌اند، محکم ایستاده است.  وی گفت: برخی تصور می‌کردند اگر بست بنشینند، قوه قضاییه عقب‌نشینی می‌کند. بر همین اساس تلاش کردند امواجی درست کنند و کینه‌های شخصی خود را نسبت به مسوولان قضایی مطرح کنند. غافل از اینکه آنچه مسیر ما را روشن می‌کند، نه جنجال‌ها و هیاهوهای رسانه‌ای بلکه موازین شرعی و قانونی است و در این راه، استوار ایستاده ایم.

رییس قوه قضاییه افزود: متاسفانه این جریان، اقدامات خود را از مرحله تعقیب اولیه شروع کرد، در دادگاه به قاضی و دستگاه قضایی توهین کردند و هنوز هم با سخنرانی در این شهر و آن شهر به قوه قضاییه توهین می‌کنند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران