شماره امروز: ۵۴۷

جلالی در دیدار با معاون پارلمان اروپا:

| کدخبر: 129062 | |

رییس گروه روابط پارلمان ایران با اروپا خواستار اتخاذ تصمیمی جدی و عملی در قبال حفظ برجام از جانب اتحادیه اروپا شد و گفت: اتحادیه اروپا با صیانت از برجام وزن خود را در حل و فصل منازعات بین‌المللی اثبات خواهد کرد.

 

رییس گروه روابط پارلمان ایران با اروپا خواستار اتخاذ تصمیمی جدی و عملی در قبال حفظ برجام از جانب اتحادیه اروپا شد و گفت: اتحادیه اروپا با صیانت از برجام وزن خود را در حل و فصل منازعات بین‌المللی اثبات خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کاظم جلالی رییس و اعضای گروه روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با پارلمان اروپا که به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات سیاسی و مسوولان پارلمان اروپا عازم بروکسل شده‌اند با هایدی هاتالا معاون پارلمان اروپا دیدار و گفت‌وگو کردند.

کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و رییس گروه روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با پارلمان اروپا به روابط ایران و پارلمان اروپا اشاره کرد و گفت: خوشبختانه هیأت‌های روابط پارلمانی ایران و اروپا در سفرهای جداگانه نشست‌ها و گفت‌وگوهای خوبی داشته‌اند و که این مهم نشانگر عزم جدی دو پارلمان برای شناخت بیشتر یکدیگر و گسترش روابط فیمابین است . وی یکی از بهترین مولفه‌های ارتقای سطح روابط میان جمهوری اسلامی ایران و اروپا را روابط پارلمانی دانست و ضمن قدردانی از مواضع واقع بینانه در خصوص برجام این اقدامات را ناکافی دانست و خواستار اتخاذ تصمیمی جدی و عملی در قبال حفظ برجام از جانب اتحادیه اروپا شد.

وی اظهار داشت: گفت‌وگوهای جمهوری اسلامی ایران در برجام ابتدا با اروپا آغاز شد و پس از آن چین و روسیه و در انتها امریکایی‌ها به این گفت‌وگوها پیوستند، ‌از همین‌رو امروز اروپا در برابر خروج امریکا از برجام باید برای حفظ وزن سیاسی خود از برجام حمایت کند. نایب رییس اتحادیه بین‌المجالس جهانی تصریح کرد: برجام بزرگ‌ترین دستاورد سیاست خارجی اتحادیه اروپاست و طبعا اتحادیه اروپا وزن خود را در حل و فصل منازعات بین‌المللی با صیانت از برجام اثبات خواهد کرد. دکتر جلالی در پایان ابراز امیدواری کرد که سفر هیات‌های پارلمانی میان ایران و پارلمان اروپا زمینه ساز شناخت متقابل و ارتباطات قوی‌تر شده و به برقراری صلح و امنیت جهانی کمک کند. هایدی هاتالا معاون پارلمان اروپا نیز در این نشست با اشاره به تاریخچه روابط جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه و ابراز امیدواری در خصوص ارتقای سطح آتی این روابط، اظهار داشت: معتقدیم که برجام گام بزرگی در راستای ترویج صلح و ثبات در جهان است و همچنان بر خلاف سیاست‌های دولت جدید امریکا و وضعیت حساس خاورمیانه به مسیر خود ادامه خواهیم داد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران