شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 128565 | |

یکی از مقامات ارشد دولت گفت که این کشور به پیگیری معافیت از تحریم‌های امریکا علیه واردات نفت ایران متعهد می‌ماند

یکی از مقامات ارشد دولت گفت که این کشور به پیگیری معافیت از تحریم‌های امریکا علیه واردات نفت ایران متعهد می‌ماند چرا که تامین ملزومات نفتی از ایران را برای امنیت این کشور در زمینه تجارت و انرژی مهم می‌داند. به گزارش ایسنا، به نقل از وبسایت اس‌اند پی گلوبال، ریو مینامی، مدیرکل بخش نفت، گاز و منابع معدنی وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن در مصاحبه‌ای اظهار کرد: موضع ژاپن حتی پس از دور دوم مذاکرات با دولت امریکا همچنان محکم باقی می‌ماند.

مینامی افزود: اصل بنیادی ما این است که به دنبال معافیت از تحریم‌های امریکا باشیم. این مقام ژاپنی در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال کاهش واردات نفت ایران به این کشور به منظور حفظ تحریم‌های امریکا اظهارنظری نکرد. ژاپن و امریکا در روزهای ۱ و ۲ اوت در واشنگتن، دور دوم مذاکرات خود درباره تحریم‌های امریکا علیه ایران را برگزار و برای ادامه این گفت‌وگوهای دوجانبه توافق کردند.

 مدیرکل بخش نفت، گاز و منابع معدنی وزارت اقتصاد ژاپن درباره این مذاکرات گفت: طی دور دوم مذاکره با دولت امریکا، ژاپن به روشنی موضع خود را برای ادامه واردات نفت ایران به امریکا توضیح داد تا امریکایی‌ها درک درستی از این مساله پیدا کنند. در آینده به ناچار ملزم خواهیم بود که مذاکره با دولت امریکا را بطور قاطع صورت دهیم تا درک لازم را از این موضوع به دست آورند. از دید ژاپن واردات نفت خام ایران برای حفظ امنیت انرژی ژاپن و با توجه به اهمیت آن برای شرکت‌های ژاپنی امری ضروری است. اظهارات مینامی در حالی بیان شده است که پالایشگاه‌های ژاپن از دولت این کشور درخواست کرده‌اند که به دنبال معافیت از تحریم‌های امریکا علیه ایران باشد تا به واردات نفت خود به همان میزان سابق ادامه داده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران