شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 128564 | |

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: بروز مشکلات اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی سبب کاهش 30درصدی قدرت خرید مزد بگیران شده است.

 رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: بروز مشکلات اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی سبب کاهش 30درصدی قدرت خرید مزد بگیران شده است.

به گزارش سازمان اداری و استخدامی کشور، جمشید انصاری در دیدار با دبیرکل و اعضای هیات اجرایی خانه کارگر به مناسبت هفته دولت و روز کارمند افزود: در شرایط حاضر قدرت خرید مزدبگیران بیشتر از بقیه اقشار کاهش یافته است، تفاوتی ندارد که این مزدبگیران، کارمندان دولت باشند یا کارگران و بازنشستگانی که دریافتی ثابتی دارند. او ادامه داد: اگر در این شرایط همدلی و همراهی کارکنان دولت نباشد، نمی‌توان امیدی به پیشبرد باورمندانه برنامه‌ها ی توسعه و حل مشکلات مردم داشت، دولت باید راه همدل و همراه کردن کارکنان خود را - به ویژه در راستای ارتقای قدرت خرید آنها - در پیش بگیرد و این کار را با همکاری نهادهای دیگر و شرکای اجتماعی خود برای کارگران و بازنشستگان نیز انجام دهد.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: هفته دولت فرصت مناسبی است که بیش از هر زمان دیگری به کارکنان دولت و نقش و جایگاه نیروی انسانی آن در توسعه کشور پرداخته شود درحالی که در این دوره بیشتر به عملکرد دولت پرداخته می‌شود؛ یعنی پروژه‌هایی بهره‌برداری می‌شود و گزارش‌هایی تهیه می‌شود که در یک سال گذشته چه کارهایی انجام شده البته این اقدام مناسبی است که فرصتی را فراهم می‌کند تا چنین مسائلی مطرح شود و به یک سنت تبدیل شده است.

انصاری ادامه داد: عملکرد قوه مجریه در دو مقطع هفته دولت و دهه مبارک فجر به مردم ارایه می‌شود اما همانطور که در دهه مبارک فجر به انقلاب و انقلابیون پرداخته می‌شود لازم است که در هفته دولت نیز به نیروی انسانی دولت که سرمایه اصلی آن و در واقع بخشی از سرمایه اجتماعی کشور است توجه شود. رییس سازمان اداری و استخدامی کشور خاطرنشان ساخت: دولت درهمه کشورها، فاخرترین نهادی است که برای ارایه خدمت به مردم و پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای شکل گرفته است. او گفت: ممکن است انتقادات زیادی نسبت به برخی از دستگاه‌های دولتی، مدیران دولتی یا حتی کلیت دولت باشد.  اما این واقعیت را نمی‌توان نادیده گرفت که آنچه به مفهوم توسعه در کشور اتفاق افتاده، محصول مدیریت دولت و راهبری برنامه‌های توسعه از سوی قوه مجریه بوده است.

رییس سازمان اداری و استخدامی یادآور شد: امروز قریب به 23 میلیون نفری که در کشور شاغل هستند – اعم از کارکنان بخش عمومی و بخش خصوصی – آموزش‌های لازم را در مجموعه دولت دیده‌اند؛ یعنی در مدارس دولتی و دانشگاه‌های تحت مدیریت دولت تعلیم دیده‌ و خدمات متعدد ارایه شده از سوی دولت را دریافت کرده‌اند در واقع دولت نهادی است که درهمه جهان جایگاه فاخری دارد و در کشور ما نیز به دلیل ساختار حاکم دولتی، دولت دارای جایگاه ویژه‌ای است و کوچک‌ترین اختلال در دولت به سرعت زندگی مردم را با مشکل مواجه می‌کند. معاون رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: من نه به عنوان متولی نظام‌های مدیریت و نیروی انسانی دولت بلکه به عنوان فردی که دارای تجربه اجرایی است، احساس می‌کنم که غفلت ما از دولت، رسیدگی به مسائل دولت و به خصوص نیروی انسانی دولت می‌تواند لطمات جبران‌ناپذیری را به کشور وارد سازد.

انصاری درباره اعضای هیات اجرایی خانه کارگر گفت: شما در خانه کارگر به نوعی با کار و مناسبات کارگران با دولت مرتبط هستید که بخش عمده این ارتباط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بازمی‌گردد.

او ادامه داد: این وزارتخانه برای دفاع از حقوق کارگران، تنظیم روابط کار و حتی مقوله‌هایی همچون کارآفرینی و ایجاد اشتغال فعالیت می‌کند و شما به عنوان یک بخش اجتماعی در این حوزه‌ها اثرگذار هستید و با دولت ارتباط مستقیم دارید.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران